MEBIN

Kiepskie warunki na radomszczańskich drogach

Robutkowo

Ulice i chodniki zasypane śniegiem. Taki krajobraz towarzyszy nam od poniedziałku. Takiej zimy w naszym regionie nie było od lat. Intensywne opady śniegu połączone z silnym mrozem znacznie utrudniają życie mieszkańcom Radomska. Niestety jak co roku zima zaskoczyła nie tylko kierowców, ale też drogowców. Mieszańcy alarmują, że wiele dróg jest nieodśnieżonych. Przejazd przez miasto jest znacznie utrudniony. Na drogach panują fatalne warunki. Pługi i piaskarki nie nadążają z odśnieżaniem. Większość radomszczan negatywnie ocenia stan odśnieżenia lokalnych dróg. 

Przewodniczący Rady Miejskiej Rafał Dębski umieścił na Facebooku komentarz w sprawie zimowego (nie) utrzymania dróg:

Jak to mawiał klasyk jak jest zima to musi być ślisko? Nie, powinno być bezpiecznie, powinny być odśnieżone chodniki. Jeszcze wczoraj rano sądziłem, że drogowcy robią co mogą. Dziś jednak trzeba powiedzieć, że po raz kolejny zostali zaskoczeni. Kto jest winny? Postawie sprawę jasno w mojej ocenie zła koordynacja i złe przygotowanie wydziału, który odpowiada za to zadanie. Moja ocena którą wystawiam to niedostateczny. Mam również nadzieje, że zostaną wyciągnięte konsekwencje i postawione na przyszłość właściwe wnioski tak aby sytuacja się nie powtórzyła.

Zimowym utrzymaniem dróg gminnych i powiatowych na terenie miasta Radomska zajmuje się firma „DOMAX” Arkadiusz Mika. Zgodnie z zapowiedziami wykonawca dysponuje  piaskarko-solarką samochodową, wyposażoną w pług odśnieżny (5 jednostek), pługiem odśnieżnym  (4 jednostki), równiarką (2 jednostki),
ładowarką o poj. łyżki 1,5 – 2,0 m3 (2 jednostki), samochodem o ład. 8 – 10 t (2 jednostki), pługem wirnikowym,  zamiatarką mechaniczną do sprzątania ulic. W umowie z 2018 r. pozostała do wykorzystania kwota ok. 550 tys. zł, natomiast umowa z listopada 2020r. została zawarta na kwotę ok. 450 tys. zł.

Niestety zgodnie z przewidywaniami synoptyków zima zadomowiła się na dobre. Mroźna aura  i opady śniegu będą będzie nam towarzyszyć co najmniej kilka dni.
Policjanci przypominają, że bardzo ważne jest prawidłowe przygotowanie się do podróży. Należy dokładnie oczyść pojazd ze śniegu zanim wyjedziesz na drogę – śnieg powinien zostać usunięty nie tylko z szyb, ale również z dachu, pokrywy komory silnika oraz ze świateł przednich i tylnych. W razie pojawiających się opadów atmosferycznych należy zmniejszyć prędkość. Pamiętaj, że przy niskich temperaturach nawierzchnia jezdni przymarza. Wówczas należy unikać gwałtownych manewrów i ostrego hamowania.
Tak wygląda „zasypane” Radomsko -10 luty

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW