MEBIN

Uwaga, silny mróz. W nocy nawet -16 stopni

Jubiler Ako

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed możliwością wystąpienia silnego mrozu na terenie powiatu radomszczańskiego. Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy miejscami do -16°C.

Uczucie chłodu będzie także potęgować wiatr, wiejący ze średnią prędkością od 5 km/h do 15 km/h. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 85 proc.

Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury, wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!

W tak trudnych warunkach pamiętajmy również o czworonogach. Pies powinien dostać ciepłą wodę w misce, jego buda powinna być ocieplona i wyłożona sianem. Najlepiej zabrać psa na noc do domu, aby mógł się ogrzać. Jeśli widzimy, że właściciel nie zapewnia psu podstawowych warunków bytowych należy reagować. Sprawę można zgłosić anonimowo na policję.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW