KIEROWCA Z 3 PROMILAMI

Reklama

W nocy z 17 na 18 października 2016 r., w miejscowości Wojciechów, policjanci z komisariatu w Kamieńsku zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mitsubishi. Okazało się, że 48 – letni radomszczanin ma problemy z porozumiewaniem się, a to ze względu na stan upojenia alkoholem. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że miał on w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

– Kierowca mitsubishi został przewieziony do komisariatu celem sporządzenia dokumentacji. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów – mówi rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Aneta Wlazłowska.

W ciągu dziewięciu miesięcy 2016 roku radomszczańscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili 17700 badań sprawdzających stan trzeźwości kierowców. W tym czasie wyeliminowali z ruchu 405 nietrzeźwych kierowców, którzy byli sprawcami 47 zdarzeń drogowych. Mimo dotkliwych kar policjanci wciąż zatrzymują nietrzeźwych kierowców.

Policjanci przypominają, że każda ilość wypitego alkoholu ma wpływ na funkcjonowanie organizmu człowieka. Szczególne znaczenie ma to w przypadku kierowców ponieważ alkohol pogarsza koordynację ruchową, uniemożliwia szybkie i adekwatne do zagrożenia reagowanie w momencie pojawienia się niebezpieczeństwa. Alkohol powoduje pogorszenie wzroku, osoby pod jego wpływem mają problemy z dostrzeżeniem szczegółów, znaków, innych uczestników, drzew.  Alkohol powoduje błędną ocenę odległości i szybkości oraz ogranicza pole widzenia.

(info: KPP w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD