Kierowca bmw uszkodził poręcz przy drewnianym moście w Krzętowie

Reklama

Policjanci z Przedborza szybko dotarli do sprawcy uszkodzenia chodnika i poręczy przy drewnianym moście w Krzętowie. Okazało się, że kierowca bmw stracił panowanie nad autem i zniszczył fragment budowli. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.


Do uszkodzenia fragmentu mostu doszło rano 17 lipca, kiedy to 30-letni kierujący bmw na śliskiej nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drewniany podest pełniący rolę chodnika, a następnie w drewnianą poręcz. Zniszczenia są widoczne na około 10 metrach.

Zarządca drogi zabezpieczył już uszkodzony fragment budowli. Sprawca, podczas rozmowy z mundurowymi twierdził, że uciekł z miejsca, ponieważ uzbierał zbyt dużo punktów karnych i ma zatrzymane prawo jazdy. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że 30-latek ma na swoim koncie 36 punktów, głównie za przekraczanie dozwolonej prędkości. Nieodpowiedzialny mieszkaniec powiatu włoszczowskiego za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem – mówi nadkom. Aneta Wlazłowska z KPP w Radomsku.

Policjanci przypominają, że zgodnie z artykułem 97 Kodeksu Wykroczeń, uczestnik ruchu lub inna osoba znajdująca się na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, a także właściciel lub posiadacz pojazdu, który wykracza przeciwko innym przepisom ustawy “Prawo o ruchu drogowym” lub przepisom wydanym na jej podstawie, podlega karze grzywny do 3000 złotych albo karze nagany.


Czytaj też: Pijany rowerzysta jechał zygzakiem na Wyszyńskiego

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD