Luxbud

Kierowca tira jechał autostradą mając 3 promile

Polonaisse

Pomimo wielu policyjnych apeli o rozsądek, nietrzeźwi kierowcy wciąż stwarzają duże zagrożenie. Tym razem policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 55-latka, który kierował zestawem pojazdów mając 3 promile alkoholu w organizmie. Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami.


16 marca 2022 roku policjanci otrzymali informację, że na drodze A1 na wysokości miejscowości Kamieńsk kierowca ciężarówki uderzył w osobówkę. Zgłaszający relacjonował, że próbował zatrzymać kierowcę tira, ale został przez niego zignorowany. Dyżurny policji wiedząc, że sprawca jedzie w kierunku Katowic informację o zdarzeniu przekazał również policjantom z Częstochowy. Po kilkunastu minutach tamtejsi mundurowi zatrzymali ciężarówkę. Okazało się, że za kierownicą tira siedzi kompletnie pijany 55-latek. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że ma on 3 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci ustalili, że mieszkaniec województwa mazowieckiego rzeczywiście doprowadził do uszkodzenia osobówki, która go wyprzedzała. Postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kamieńsku.  55-latek za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami.

Kolejny raz przypominamy, że alkohol znacznie utrudnia prawidłową ocenę sytuacji na drodze. Nietrzeźwy kierowca to poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego. Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu może przynieść tragiczne skutki – przestrzega Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.


Czytaj też: Ćwiczenia strażaków na dworcu PKP w Radomsku

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD