Kierowcy noga z gazu! Jutro policyjne kontrole w całym kraju

Reklama

W sobotę, 20 marca policjanci ruchu drogowego poprowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Mimo iż nadrzędnym celem działań jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Celem policyjnych działań jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. W akcji wykorzystane są radiowozy oznakowane i nieoznakowane, również wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Zarówno statyczne punkty pomiaru prędkości, jak i pomiary prowadzone dynamicznie, możemy spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W 2020 roku kierujący pojazdami (głównie samochodami osobowymi) spowodowali ponad 2 tys. wypadków drogowych, w wyniku których zginęło 184 osób, a przeszło 2,5 tys. zostało rannych. Główną przyczyną powstawania wypadków drogowych w 2020 roku w woj. łódzkim było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu co doprowadziło do śmierci 67 osób. Co istotne, jest ona groźna nie tylko dla kierujących i ich pasażerów, ale również dla pieszych. W przypadku potrąceń pieszych, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Przy dużych prędkościach nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje kierowcy i pasażerom gwarancji na przeżycie.

(Informacja: KMP Łódź)

Czytaj też: 41-latka wjechała w drzewo

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD