MŁODZI SAMORZĄDOWCY Z WIZYTĄ W PUP

Reklama

Działający przy ZSP nr 1 w Radomsku Klub Młodego Samorządowca  uczestniczył w spotkaniu jakie zorganizowane zostało w piątek 8 kwietnia w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomsku. Doradca zawodowy Edyta Tazbir przygotowała dla uczniów klubu prelekcję dotyczącą wielu zagadnień jakimi zajmuje się urząd. Młodzież poznała ustawę o Promocji Zatrudnienia i Instytucjach Rynku Pracy. Uczniowie dowiedzieli się wielu informacji na temat staży, bonów, ofert pracy, stypendiach na kontynuowanie nauki oraz obecnej sytuacji na rynku pracy w woj. łódzkim. Okazuje się , że wśród zawodów jakie są poszukiwane na rynku są min. mechanik maszyn i urządzeń oraz operator – zawody, w których kształci ZSP nr 1 w Radomsku.
Klub Młodego Samorządowca poznał też 10 rad jak nie zostać bezrobotnym absolwentem, wiele uwagi poświęcono „POKOLENIU Z”. To właśnie tym epitetem określa się współczesne młode pokolenie, które poszukuje pracy. Pokolenie Z nastawione jest na równowagę między pracą , a życiem osobistym. Temu pokoleniu brakuje cierpliwości w dążeniu do celu, a efekty pracy i sukces chce osiągnąć bardzo szybko.
Spotkanie podsumowane zostało ważnym stwierdzeniem, które było początkiem dyskusji i wielu analiz. Na pytanie młodzieży co trzeba posiadać żeby znaleźć pracę, odpowiedź doradcy była jednoznaczna. Oprócz lojalności, uczciwości czy umiejętności pracy w grupie najważniejsza jest chęć do pracy, której niejednokrotnie wielu osobom brakuje.

info.: Klub Młodego Samorządowca

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD