BLACK&WHITE W OBIEKTYWIE OSTERLOFFA

Reklama

Z okazji 750 – lecia lokacji Radomska w galerii Miejskiego Domu Kultury otwarta została wystawa członków Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku ph. „Black&White”.

Otwarta przez prezydenta Radomska Jarosława Ferenca wystawa jest już 9 przygotowaną w tym roku przez członków Towarzystwa. Jak sam tytuł wystawy wskazuje, prezentowane na niej prace są czarno-białe.

– Jest to wystawa zbiorowa z uwzględnieniem trzech nieżyjących już członków: Stanisława Janiszewskiego, Jakuba Lechowskiego oraz Karola Walaszczyka. Są też fotografie wykonane przez naszego patrona Edmunda Osterloffa – wyjaśnia prezes Towarzystwa Cezariusz Belica.

Tematyka prezentowanych zdjęć jest różnoraka, bo jak wyjaśnia prezes Belica, wymóg był jeden: członkowie prezentują na wystawie najlepsze ich zdaniem zdjęcie. Przy okazji dzisiejszego wydarzenia Cezariusz Belica podzielił się z uczestnikami wystawy, którą można oglądać do końca kwietnia swoim marzeniem.

– Marzy mi się przy okazji 750 urodzin naszego miasta zorganizowanie wystawy zdjęć dotyczących tak Radomska, jak i jego mieszkańców. Aby taka wystawa mogła dojść do skutku potrzebne są stare fotografie. Dlatego zachęcam wszystkich tych, którzy takimi fotografiami dysponują do zgłaszania się do nas. Zdjęcia po zeskanowaniu zostaną od razu oddane właścicielowi.

Pomysł prezesa Towarzystwa poparł prezydent Jarosław Ferenc, zauważając iż trzeba zrobić wszystko, aby taka wystawa została otwarta jeszcze w tym roku.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD