Kluby motocyklowe z Radomska oraz policja połączyli siły we wspólnej akcji “Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie” [FOTO] i [VIDEO]

Reklama

Wraz z nastaniem wiosny i dobrej pogody wielu miłośników jednośladów wyruszyło na drogi. Z tej okazji w sobotę, 15 kwietnia radomszczańscy policjanci drogówki wspólnie z dwoma klubami motocyklowymi wzięli udział w akcji pn. “Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie”.


Głównym adresatem akcji pn. “Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie” są kierowcy samochodów, którzy niestety nie zawsze należycie obserwują drogę w lusterkach. Coroczne wiosenne działania mają na celu przypominanie, że motocykliści są mniej widoczni na drodze, a jednocześnie najbardziej narażeni na tragiczne skutki zdarzeń.

Ich bezpieczeństwo zależy nie tylko od nich samych, ale również od zachowań kierowców czterech kółek. Pozytywny nawyk obserwacji drogi w lusterkach może uratować czyjeś życie – mówi asp. Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

W promowaniu zasad bezpieczeństwa w powiecie radomszczańskim od lat uczestniczą dwa kluby motocyklowe: Stowarzyszenie Czarny Radomsko i Green Snakes. Wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego komendy policji w Radomsku przypominają, że “Dla każdego jest miejsce na drodze” i każdy powinien mieć na niej równe szanse.

Akcja prowadzona jest cyklicznie przez kluby motocyklowe zrzeszone w stowarzyszeniu “Polski Ruch Motocyklowy”.

 


Czytaj też: Okradali kościoły. Złodzieje w rękach policji

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD