KŁUSOWNIK Z GMINY KAMIEŃSK TRAFIŁ DO ARESZTU

Reklama

Policjanci z Kamieńska zatrzymali działającego na terenie tej gminy kłusownika. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów, dzięki działaniom przeprowadzonym wraz z kołem łowieckim.

8 marca 2016 roku do policyjnego aresztu trafił 54 -letni mieszkaniec gminy Kamieńsk, który niedaleko swojego miejsca zamieszkania rozstawiał metalowe sidła tzw. wnyki, przeznaczone dla grubej zwierzyny łownej.

– Kilka dni wcześniej policjanci z Komisariatu Policji w Kamieńsku otrzymali informację o porozkładanych wnykach. Zarówno policjanci, jak i członkowie tamtejszego koła łowieckiego prowadzili obserwację wytypowanych miejsc. Obserwacje szybko przyniosły efekt. 8 marca, wczesnym rankiem 54-latek posprawdzał porozkładane przez niego sidła i z jednego zabrał martwą już sarnę. Mundurowi w miejscu zamieszkania 54-latka zabezpieczyli poporcjowane już mięso i skórę sarny – wyjaśnia rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Aneta Komorowska.

Zatrzymany jest dobrze znany policjantom ze względu na wcześniejsze konflikty z prawem. Za kłusownictwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

O SZCZEGÓŁACH SPRAWY RZECZNIK KPP W RADOMSKU ANETA KOMOROWSKA

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD