KOBIELE ŚWIĘTUJĄ URODZINY REYMONTA

Reklama

150 lat temu w Kobielach Wielkich przyszedł na świat Władysław Stanisław Reymont. Lokalna społeczność na czele z władzami gminy pamięta o wielkim rodaku. Dziś świętowano 150. rocznicę urodzin pisarza.

Na urodziny Reymonta przybyli nie tylko mieszkańcy gminy Kobiele Wielkie i pobliskich miejscowości. Pojawili się też goście z Gmin Reymontowskich, m.in. z Lipiec Reymontowskich oraz Kołaczkowa.

–  Mieszkańcy Kobiel Wielkich pamiętają o wielkim i wybitnym rodaku. Każdego roku organizujemy wydarzenia, mające na celu przypomnienie postaci Noblisty. Jesteśmy dumni z tego, że to właśnie w Kobielach Wielkich narodził się Władysław Stanisław Reymont. Z wielką radością gościmy przyjaciół z Gmin Reymontowskich. Takie wizyty są okazją do wymiany doświadczeń i czerpania wzorców – mówi wójt gminy Kobiele Wielkie Henryk Więckowski.

Podczas trwającej całą sobotę imprezy, która przebiegała pod hasłem „Reymont – Noblista – Marzyciel z Kobiel Wielkich” nikt na nudę nie mógł narzekać. Na scenie wystąpił Amatorski Zespół Regionalny z Lipiec Reymontowskich z programem „Wesele Boryny”, chór Klubu Seniora z Kobiel Wielkich. Było też radosne śpiewanie z zespołem z Soborzyc, czy zdecydowanie mocniejsze z grupą rockową „Rezerwat”.  Z koncertem wystąpiła też Strażacka Orkiestra Dęta OSP Gidle.

Nie tylko muzyka towarzyszyła 150. urodzinom Reymonta. Dzięki konkursowi na tradycyjną potrawę regionalną nie zabrakło smakowitego jadła. Nad wszystkim oczywiście czuwał Reymont – organizatorzy przygotowali bowiem konkurs na sobowtóra Noblisty.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD