REMIZA OSP BOGWIDZOWY JAK NOWA

Reklama

Zakończył się remont remizy Ochotniczej Straży Pożarnej Bogwidzowy, który realizowany był w ramach II edycji Budżetu Obywatelskiego w Radomsku. W niedzielne popołudnie dokonano symbolicznego otwarcia wyremontowanej strażnicy.

Remont remizy rozpoczął się w marcu 2017 roku. Prace obejmowały odnowienie głównej sali poprzez remont sufitu, odnowienie i odmalowanie ścian, wymianę parapetów i oświetlenia oraz wykonanie innych prac mających na celu podniesienie estetyki obiektu. Do remizy trafił też nowy sprzęt, m.in. specjalistyczna piła do cięcia metalu, pompa dużej wydajności oraz akcesoria niezbędne do pracy strażaków.

Uroczystości związane z symbolicznym przekazaniem odnowionej remizy rozpoczęto mszą w kościele p.w. Św. Jana Chrzciciela. Następnie druhowie wraz z władzami miasta  i zaproszonymi gośćmi udali się do strażnicy na dalszą część uroczystości.

Jak zauważył prezydent Jarosław Ferenc, społeczność dzielnicy Bogwidzowy, a szczególnie tutejsze OSP jest bardzo zaangażowana w życie miasta.

– Strażnica po remoncie wygląda bardzo ładnie, a dzięki zaangażowaniu strażaków i lokalnej społeczności 2. edycja Budżetu Obywatelskiego mogła zostać zrealizowana w tym miejscu. Mam nadzieję, że wyremontowana remiza będzie służyć całemu społeczeństwu, a nowy sprzęt przyczyni się do polepszenia funkcjonowania jednostki – stwierdził prezydent Jarosław Ferenc.

Praca i zaangażowanie druhów OSP Bogwidzowy została doceniona przez komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku st. bryg. Marka Jankowskiego, który wyraził nadzieję na zacieśnienie współpracy między OSP Bogwidzowy a Państwową Strażą Pożarną oraz podkreślił, że  jednostka ma szansę trafić w przyszłości do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

(info: UM w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD