Luxbud

Kolejna lodówka społeczna działa w Radomsku

Polonaisse

W siedzibie Stowarzyszenia Spot Radomsko przy ulicy Warszyca 4 w Radomsku znajduje się lodówka, do której można przekazywać produkty spożywcze dla ubogich.


Zadanie „Lodówka Społeczna” jest finansowane ze środków miasta Radomska. W piątek, 9 września, siedzibę Spot odwiedziła m.in. wiceprezydent Radomska Małgorzata Kańska-Kipigroch. O realizacji zadania, któremu przyświeca idea, by nie marnować jedzenia, opowiadał Paweł Aulich ze Stowarzyszenia Spot Radomsko.

Lodówki społeczne są coraz popularniejsze. Dzięki takiej inicjatywie można skutecznie ograniczyć ilość wyrzucanego jedzenia

Przypomnijmy – pierwsza lodówka społeczna stanęła w maju br. przed Starostwem Powiatowym w Radomsku, natomiast drugą ustawiono pomiędzy MOPS a TBS na ul. Kościuszki.

Większość żywności marnujemy nie w gastronomii czy handlu, a właśnie w naszych domach. Marnowanie żywności w Polsce to duży problem. Dlatego zamiast wyrzucić dobre jeszcze produkty na śmietnik, warto je przynieść do społecznej lodówki. Koncepcja ta wpisuje się w „food sharing”, czyli dzielenie się jedzeniem. Zasada jest prosta – każdy kto ma większą ilość jedzenia, którą może się podzielić, może ją przynieść, jeśli są to produkty, które sami ugotowaliśmy, zrobiliśmy, najlepiej żeby były opisane – dokładna data przygotowania oraz informacja co znajduje się w środku.

Ideą ustawiania wysokich, przeszklonych lodówek, oprócz ograniczenia marnowania jedzenia, jest też pomoc najbardziej potrzebującym, ubogim, którzy być może wstydzą się prosić o jedzenie.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD