Kolejne próby wyłudzenia pieniędzy od seniorów metodą „na policjanta”

Oszuści nie śpią. W miniony weekend w powiecie radomszczańskim doszło aż do siedmiu prób wyłudzenia pieniędzy od osób starszych.


Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku otrzymali zgłoszenia od kilku seniorów, że dzwonili do nich oszuści podający się za policjantów. Na szczęście nikt nie został okradziony, bo i też seniorzy nie dali wiary wyłudzaczom.

Oszuści próbują na wiele sposobów wyłudzić pieniądze od osób starszych. Tym razem wykorzystali metodę “na policjanta”. Czujni seniorzy nie dali się oszukać. Policja nieustannie prowadzi kampanie informacyjne, które jak widać przynoszą rezultaty – mówi  Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Policjanci apelują:

  • W naszym codziennym życiu stosujmy zasadę ograniczonego zaufania do wszelkich nieznanych nam osób. Zarówno tych, które do nas telefonują, jak również pukających do naszych drzwi.
  • Jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań.
  • Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie.
  • Nie wypłacajmy z banku wszystkich oszczędności pod namową telefonicznego rozmówcy!
  • Nie działajmy w pośpiechu, nie podejmujmy od razu pieniędzy z banku-odłóżmy termin wypłaty lub udzielenia pożyczki najlepiej o kilka dni.

Apel dotyczy również młodych osób. Informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy również uwagę na to zagrożenie osobom starszym, które mieszkają samotnie.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD