Z ŻYCIA MIASTA

KOLEJNY POŚLIZG W BUDOWIE ŚCIEŻKI ROWEROWEJ NA BARTODZIEJACH

Ścieżka rowerowa na Bartodziejach, realizowana w ramach pierwszej edycji Radomszczańskiego Budżetu Obywatelskiego nie zostanie zrealizowana w terminie. To już kolejny poślizg w realizacji tej inwestycji.

Zgodnie z planem miała zostać oddana do użytku do 12 grudnia 2016 roku. Termin został wydłużony do 30 marca 2017 r. Wiadomo już, że i tym razem termin nie zostanie dotrzymany. Do radomszczańskiego magistratu wpłynęło właśnie pismo wykonawcy robót, w którym prosi o wydłużenie terminu zakończenia inwestycji do 30 kwietnia 2017 r.

– Podczas prowadzenia prac budowlanych okazało się, że konieczne jest – czego nie przewidywał projekt – zastosowanie dodatkowego wzmocnienia podłoża gruntowego, na którym posadowiona ma być ścieżka. W związku z tym przedstawiciele Urzędu Miasta Radomska, wykonawcy robót, projektant oraz inspektor nadzoru inwestorskiego podjęli działania mające na celu wprowadzenie stosownych zmian. Wzmocnienie podłoża geowłókniną spowoduje wydłużenie prowadzonych prac budowlanych do 31 marca oraz zwiększenie kosztów zadania o blisko 15 tys. złotych. Ze względu na warunki atmosferyczne wykonawca wkroczył na teren budowy 15 marca 2017 r. 16 marca 2017 r. wykonawca złożył do urzędu miasta pismo z prośbą o wydłużenie terminu realizacji inwestycji do końca kwietnia bieżącego roku – informuje Karolina Turowska z biura prasowego UM w Radomsku.

Przypomnijmy. Ścieżka rowerowa ma przebiegać od ul. Orzeszkowej do ul. Kraszewskiego. Autorem projektu jest radny powiatowy Arkadiusz Ciach. Z powodu przeciągania się inwestycji w czasie, w grudniu 2016 r. Arkadiusz Ciach zorganizował happening, podczas którego dokonał uroczystego otwarcia drogi.

Czytaj też: TACZKA ORAZ ZDEZELOWANE ROWERY DLA WŁADZ MIASTA

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close