Kolejny sprzęt od WOŚP trafił do szpitala w Radomsku

Reklama

Kolejny sprzęt przekazany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy będzie służył mieszkańcom powiatu radomszczańskiego oraz pajęczańskiego.


Zespoły Specjalistyczne Ratownictwa Medycznego w Szpitalu Powiatowym w Radomsku wzbogaciły się o urządzenia do mechanicznej kompensacji klatki piersiowej LUKAS marki Stryker (każdy o wartości około 60 tys. zł). Personel został już przeszkolony z ich obsługi, a same urządzenia po wprowadzeniu na stan szpitala, od poniedziałku będą służyć mieszkańcom na terenie powiatu radomszczańskiego oraz pajęczańskiego i staną się integralną częścią zespołów typu „S”.

Lukas 3 to urządzenie do kompresji klatki piersiowej wraz z pełnym wyposażaniem. System kompresji klatki piersiowej LUCAS® służy zapewnieniu lepszych efektów reanimacji w przypadku zatrzymania krążenia oraz ułatwieniu pracy służb ratowniczych. To przenośne, łatwe w obsłudze urządzenie, przeznaczone do wykonywania zautomatyzowanych, zgodnych z wytycznymi ucisków klatki piersiowej w celu usprawnienia krążenia u pacjentów, u których nastąpiło zatrzymanie akcji serca.

Ten sprzęt to spełnienie marzeń naszych ratowników, które udało się zrealizować dzięki fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Doskonale też wiemy, że tego niezwykłego prezentu od WOŚP nie byłoby, gdyby nie Państwa wsparcie fundacji Jurka Owsiaka. To również Państwa sukces, za który serdecznie dziękujemy. Bez wątpienia te nowoczesne urządzenia pomogą w ratowaniu życia pacjentów, zarówno tych najstarszych, jak i najmłodszych. – przekazały władze szpitala.

Wyniki kilku badań wskazują, że z powodu zmęczenia ratownika, skuteczność ręcznie wykonywanych ucisków klatki piersiowej może gwałtownie spaść. LUCAS dostarcza automatyczne uciski w sposób systematyczny i nieprzerwany, co pomaga w utrzymaniu właściwego krążenia podczas transportu pacjenta i jego pobytu w szpitalu.

 


CZYTAJ TEŻ: Powiatowy Kiermasz Wielkanocny w Radomsku

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD