KULTURAZ ŻYCIA MIASTA

KOLOROWA LOKOMOTYWA DLA DZIECI Z RADOMSKA

Po raz kolejny w region wyrusza „Kolorowa Lokomotywa – Na zielonym szlaku 2018 – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego”. To już 6. edycja projektu, którego organizatorem jest Łódzki Dom Kultury. W ramach projektu przewidziano atrakcje, przygotowane specjalnie dla dzieci z terenu Radomska.

Zadaniem projektu jest połączenie warsztatów artystycznych z praktycznymi zadaniami ochrony i pielęgnowania najbliższego otoczenia. Działania warsztatowe mają za zadanie edukować i pobudzić w młodych ludziach potrzebę zgłębienia wiedzy z zakresu ochrony środowiska, wykształcić postawy proekologiczne, obudzić w odbiorcach indywidualną odpowiedzialność za stan środowiska. W oparciu o kształtowaną świadomość ekologiczną uczestnicy zostaną ukierunkowani na obudzenie talentów i pasji w działaniach artystycznych inspirowanych przyrodą regionu. Dodatkowo projekt ukierunkowany jest na promocję walorów przyrodniczych regionu na teranie 7 Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego. Odbiorcy projektu edukowani będą z tradycji, potencjału i możliwości jakie płyną z materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego regionu łódzkiego bazującego na plonach ziemi. Tworzone artefakty artystyczne będą stricte ekologiczne, warsztaty realizowane bowiem będą przede wszystkim poprzez zużycie materiałów naturalnych oraz wtórnych.
W roku 2018 uczestnikami projektu będą dzieci z 14 miast województwa łódzkiego: Bełchatowa, Radomska, Zelowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego, Opoczna, Kutna, Wielunia, Sieradza, Zduńskiej Woli, Koluszek, Sulejowa, Skierniewic i Tuszyna.
W ramach projektu odbędą się trzy typy spotkań ekologiczno-artystycznych:
• warsztaty ekologiczno-artystyczne w 14 miejscowościach odbędzie się jeden z dwóch typów warsztatów: „Niebiańska planeta – warsztaty o wodzie” bądź „Pracowite pszczoły”.
• wycieczki ekologiczne do 7 Parków Krajobrazowych w województwie, podczas których odbędą się w plenerze: warsztaty fotograficzne, warsztaty malarstwa i kolażu (gra malarska) oraz gobelin ekologiczny,
• wizyta w Skansenie botanicznym Ogrodu Botanicznego w Łodzi, podczas której odbędzie się jeden z 4 typów warsztatów: „Opowieści o przyrodzie w drewnianej zagrodzie”, „Oleje znane i mniej znane”, „Co w trawie piszczy?” oraz „Od włókienka do giezełka”.
Ponadto uczestnicy będą brać udział w 3 konkursach tematycznych, które podsumowane zostaną na wystawie finałowej w Łódzkim Domu Kultury:
1. Konkurs fotograficzny pn. „Natura oczami dziecka”.
2. Konkurs plastyczny pn. „Przyroda wokół nas”.
3. Konkurs gobelinu pn. „Sztuka bliska naturze”.
Partnerami projektu są: Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, Związek Polskich Fotografów Przyrody Okręg Łódzki, Łódzka Kolej Aglomeracyjna oraz Ogród Botaniczny w Łodzi.

Terminy spotkań, w ramach projektu Kolorowa Lokomotywa, dla dzieci z Radomska:

GRUPA I
13.07 – warsztaty ekologiczno-rękodzielnicze (MDK)
16.07 – wycieczka do Sulejowskiego Parku Krajobrazowego
28.08 – wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Łodzi

GRUPA II
31.07. – wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Łodzi
07.08. – wycieczka do Sulejowskiego Parku Krajobrazowego
09.08 – warsztaty ekologiczno-rękodzielnicze (MDK)

Tagi
Pokaż więcej
Carisma 1mc

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Close
Close