Z ŻYCIA MIASTA

KOMIN METALURGII W PRZEGLĄDZIE

Urząd Miasta w Radomsku przystąpił do prac związanych z oceną stanu technicznego komina, znajdującego się na terenie byłej Metalurgii.

Prowadzony przegląd komina ma na celu określenie jego stanu technicznego w związku z przejęciem tego obiektu do zasobów miasta. Jak wyjaśnia Michał Chodkowski, naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Nadzoru Właścicielskiego UM w Radomsku, zakres badań technicznych charakterystycznego dla tej części miasta obiektu obejmuje: ocenę konstrukcji murowanego komina i elementów stalowych jego wyposażenia, ocenę stanu technicznego wewnętrznej powierzchni komina tzw. Futrówki, analizę aktualnego stanu technicznego komina wraz określeniem warunków jego dalszej eksploatacji dla potrzeb Miasta Radomsko, weryfikację rodzaju obiektu w odniesieniu do ewentualnych zabezpieczeń przeciwlotniczych oraz wnioski i zalecenia dotyczące dalszej eksploatacji.

Od wydanej ekspertyzy zależy przyszłość komina. – W przypadku konkretnych zaleceń, które zostaną zapisane w opinii technicznej, dotyczącej komina winny być podjęte odpowiednie prace naprawcze, remontowe lub rozbiórkowe – wyjaśnia naczelnik M. Chodkowski.  – Przewidywane terminy prac remontowych nie są znane i będą uzależnione od stanu technicznego budowli – dodaje.

Tagi
Pokaż więcej
Jubiler Ako

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW