II LOZ ŻYCIA MIASTA

PRZEDSIĘBIORCZA MŁODZIEŻ Z II LO W FINALE OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU

Dwa młodzieżowe miniprzedsiębiorstwa działające w II LO: „Decor Cafe” oraz „Sweet Dreams” – zostały nominowane do grona 20 najlepszych miniprzedsiębiorstw w Polsce. Firmy działają w ramach programu „Ekonomia w Praktyce”, a nauczycielem koordynatorem jest Sylwia Wawrzyniak.

W minionym tygodniu reprezentacje firm uczestniczyły w finale Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2017, który odbył się w Ministerstwie Rozwoju w Warszawie.

Uczniowie musieli przygotować własne stoiska, na których prezentowali działalność, rozmawiali z komisjami złożonymi z członków świata biznesu oraz przeprowadzali krótkie prezentacje słowne z elementami multimedialnymi. Ocena jury była bardzo złożona i wymagająca – tak samo jak świat biznesu.

Wszyscy uczniowie zgodnie twierdzą, że to niezapomniane przeżycie, które na pewno kiedyś zaowocuje.

– Najważniejszym aspektem pobytu w Warszawie było dla mnie poznanie innych młodych ludzi próbujących swoich sił w miniprzedsiębiorstwach. Nie odczuwało się atmosfery rywalizacji, a raczej wzajemne wsparcie innych uczestników – mówi Paulina Dzwonkowska, dyrektor ds. finansów Decor Cafe. – Oprócz tego ciekawym doświadczeniem była rozmowa z komisją czy prezentacja stoiska, gdzie musieliśmy wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności nabyte w ciągu naszej działalności. Dobrze było się sprawdzić na tak wysokim szczeblu, gdyż dało nam to jeszcze więcej pewności w planowaniu swojej przyszłości – dodaje.

– Już od pierwszych chwil, jakie spędziliśmy na terenie Ministerstwa Rozwoju musieliśmy zmagać się z ogromem pracy, jakim była budowa stoiska. Zadanie było na tyle utrudnione, ponieważ mieliśmy na to określony czas. W dodatku pierwszego dnia stawiliśmy się na rozmowie z Komisją Pomocniczą, po której nasi wspólnicy mają bardzo miłe wspomnienia. Nawet po odjedzie z ministerstwa nasza praca nie skończyła się, gdyż cały wieczór spędziłyśmy na próbach prezentacji, która odbyła się następnego dnia. Wtedy także rozpoczęłyśmy sprzedaż naszych poduszek na terenie Ministerstwa Rozwoju, a ta zakończyła się całkowitym powodzeniem. Mimo tego, iż nasza przygoda z Miniprzedsiębiorstwem już się zakończyła, zostawiła nam wiele umiejętności, które przydadzą się w dalszym życiu – relacjonuje Kinga Mofina, dyrektor naczelny Sweet Dreams.

Pomimo braku miejsca na podium uczniowie zgodnie twierdzą, że już sama nominacja była dla nich ogromnym wyróżnieniem, docenieniem całorocznej pracy oraz znakiem, że pierwsze kroki w świat biznesu zostały postawione w dobrym kierunku.

Pokaż więcej
Carisma 1mc

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Close
Close