Komisja Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska obradowała w terenie

Reklama

W urzędzie miasta w Radomsku obradowała Komisja Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.


Zmiany w uchwale budżetowej w zakresie gospodarki komunalnej dotyczą zwiększenia budżetu o 1 mln 167 tys. zł po stronie dochodów, jak i wydatków. Najistotniejsze to wydatki w zakresie usług remontowych na drogach, które zwiększono o 1 mln 200 tys. zł – w tym dofinansowanie w wysokości 660 tys. zł.. Jest to związane z rozpatrzeniem wniosku o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na remont ulic Korczaka i Zgody.

Radni podczas komisji pochylili się nad projektem uchwały w spawie przyjęcia Programu Ochrony Środowiska dla Miasta Radomska na lata 2023 – 2026. Projekt uchwały zreferował przedstawiciel firmy Ekolog z Poznania Jakub Smakulski. Raport wskazuje m.in. 11 obszarów interwencji dotyczących m.in. powietrza, hałasu, gospodarki wodnej czy pól elektromagnetycznych.

Nowy pomnik przyrody

Komisja pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie ustanowienia pomnika przyrody – kasztanowca zwyczajnego rosnącego przy ul. Armii Krajowej. Kasztanowiec ten, zwany „Abiturientem” ma 315 cm obwodu i 16 metrów wysokości. Jego wiek szacowany jest na około 115 lat.

Mieszkania SIM

Jednym z punktów komisji było zaopiniowanie projektu uchwały w sprawie określenia zasad przeprowadzenia naboru wniosków o zawarcie najmu mieszkań w blokach wybudowanych przez spółkę SIM Łódzkie. Inwestycja zakłada budowę dwóch bloków, przy ul. Starowiejskiej. Każdy z nich będzie miał po 29 mieszkań o powierzchni od 35 do 62 m kw. przeznaczonych pod wynajem z możliwością dojścia do własności. Będą to mieszkania wykończone, z gotową łazienką, kuchnią elektryczną, podłogami i drzwiami wewnętrznymi. Obecnie spółka posiada pozwolenie na budowę i przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na wykonanie inwestycji. Szacowany termin oddania inwestycji to 24 miesiące od podpisania umowy z wykonawcą.

Modernizacja Ciepłowni

Radni po zakończeniu obrad w urzędzie udali się na wizję lokalną dotyczącą modernizacji Zakładu Ciepłowniczego prowadzonego przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Zakład Ciepłowniczy obecnie przygotowywany jest do budowy 4 kontenerowych kotłów gazowo-olejowych. Umowę na realizacje tej inwestycji podpisana została 8 września br. Nowa instalacja będzie służyła uzupełnieniu mocy po obniżeniu parametrów kotłowni węglowej w okresach zimowych. Dzięki temu spółka będzie mogła wyjść z systemu EU ETS (handlu emisjami), co dałoby rocznie wielomilionowe oszczędności.


Czytaj też: Ekologiczne konkursy dla uczniów

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD