KOMISJĄ REWIZYJNĄ RADY MIEJSKIEJ POKIERUJE KATARZYNA WOŚKO

Reklama

Drugie w tej kadencji samorządu terytorialnego posiedzenie Rady Miejskiej w Radomsku oscylowało wokół wyboru składu komisji rewizyjnej oraz jej przewodniczącego. Nie obyło się od rozbieżności…

 Rozbieżności dotyczyły czy w jednej uchwale radni mają wybrać skład osobowy komisji i przewodniczącego tejże czy też powinni uczynić to w dwóch oddzielnych uchwałach. Po przerwie i wyjaśnieniach prawnika okazało się, że radni będę głosować jedną uchwałę.

Kandydatów do funkcji przewodniczącego zgłoszono dwie osoby: koalicja rekomendowała Katarzynę Wośko (Koalicja Obywatelska), opozycja Bartłomieja Biskupa (PiS). Przewodniczącą komisji stosunkiem głosów 14:5 została Katarzyna Wośko.

 Zdaniem radnych opozycyjnych wybór na przewodniczącą komisji rewizyjnej radnej reprezentującej Koalicję Obywatelską nie jest trafnym wyborem.  – Dla przejrzystości i transparentności przewodniczącym Komisji Rewizyjnej nie powinna być osoba z tak zwanej koalicji –zauważył radny Andrzej Kucharski (PiS). Nowo wybrana przewodnicząca komisji zauważa z kolei, że będzie kierowała się merytoryką i rzetelnością.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD