PŁACILI CUDZĄ KARTĄ PŁATNICZĄ, ODPOWIEDZĄ ZA KRADZIEŻ Z WŁAMANIEM

Reklama

Dwaj mieszkańcy Radomska w wieku 17 i 18 lat przywłaszczyli sobie kartę płatniczą i przy jej użyciu zapłacili za alkohol oraz przekąski. Starszy z nich usłyszał pięć zarzutów, a 17 – latek osiemnaście.

O zaginięciu karty płatniczej funkcjonariuszy powiadomiła osoba, która zorientował się, że jej nie posiada. – Podczas składania zawiadomienia kobieta stwierdziła, że kartę oraz telefon miała w tej samej kieszeni. Kiedy wyjmowała z kieszeni telefon nie zauważyła jak karta płatnicza wypadła. Następnego dnia z jej konta zniknęło kilkaset złotych. Sprawą zajęli się kryminalni – informuje kom. Aneta Wlazłowska.

Policjanci szybko wytypowali ewentualnych sprawców. Są nimi dwaj mieszkańcy Radomska w wieku 18 i 17 lat. Podczas przesłuchania młodzi mężczyźni opowiedzieli policjantom o okolicznościach przywłaszczenia karty oraz płatnościach jakich dokonali przy jej użyciu. Okazało się, że młodzieńcy zapłacili cudzą kartą za alkohol i przekąski. Starszy z nich usłyszał pięć zarzutów a 17 – latek osiemnaście. – Wszystkie zarzuty związane są z przywłaszczeniem karty płatniczej, a następnie posłużenia się nią poprzez wielokrotne jej przybliżenie do terminalu. Tym samym, włamali się do rachunku bankowego właściciela karty w celu dokonania płatności za określony towar. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności –wyjaśnia A. Wlazłowska.

Policja apelujemy do mieszkańców, aby w przypadku utraty czy kradzieży dokumentów, karty bankomatowej jak najszybciej poinformowali placówkę bankową lub inną instytucję, która wydała dokument. W takich przypadkach dużą rolę odgrywa czas. – Pamiętajmy, aby nie zapisywać na kartach bankomatowych kodów PIN oraz nie nosić ich razem z kartą. Nie pozwólmy, aby nieuczciwy znalazca pozbawił nas oszczędności czy posłużył się naszymi dokumentami – zauważa kom. Wlazłowska.

(info i foto: KPP Radomsko)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD