Konferencja PiS na temat wyremontowanych dróg w powiecie radomszczańskim [VIDEO]

Reklama

Rządowe dofinansowania na inwestycje drogowe dla powiatu radomszczańskiego w latach 2020 – 2023 były tematem konferencji Prawa i Sprawiedliwości, jaką zorganizowano w środę, 28 czerwca na ulicy Kościowa w Radomsku.


Konferencję zorganizowano na ulicy Kościowa, która łączy drogę krajową, czyli ulicę Brzeźnicką z obecnie remontowaną ulicą Krasickiego (drogą powiatową).

O przyznanych środkach na inwestycje drogowe poinformowali poseł PiS Anna Milczanowska, wicestarosta powiatu radomszczańskiego Małgorzata Lewandowska oraz Michał Koski, członek partii, dyrektor biura posłanki i nieetatowy członek zarządu powiatu.

Jesteśmy przy drodze ks. Kościowa, która została w pełni przebudowana z rządowego funduszu rozwoju dróg. Dofinansowanie było w wysokości ponad 3,2 mln zł. A także z rządowego funduszu inwestycji lokalnych, była to kwota 500 tys. zł. Jeśli chodzi o drogi krajowe na lata 2020 – 2023 przyznana została kwota 42 367 163 zł. Cieszę się, że Starostwu w Radomsku udało się pozyskać te pieniądze z programów rządowych. Dzięki rządowi, który stworzył programy na rozwój infrastruktury głównie drogowej, ale nie tylko, że można było wspomóc powiat, który ma bardzo dużo dróg, a które były dość zaniedbane. W tak szybkim czasie kilkadziesiąt kilometrów dróg zostało przebudowanych – mówiła poseł Anna Milczanowska.

Za przyznane środki na modernizację, a tym samym polepszenie bezpieczeństwa drogowego i polepszenie życia mieszkańców, rządowi dziękowali wicestarosta z Michałem Koskim.

Myślę, że wszyscy mieszkańcy naszego powiatu odczuwają wyraźną poprawę jakości i ilości przebudowanych oraz wyremontowanych dróg – mówiła wicestarosta Lewandowska.

17 dofinansowań w ciągu ostatnich trzech lat na kilkadziesiąt inwestycji. W 2022 roku, pozyskaliśmy rekordowe ponad 30 mln zł na inwestycje drogowe. Przez ostatnie lata wyremontowaliśmy prawie 100 kilometrów dróg powiatowych. W każdej gminie były wykonane remonty, przebudowy. Trzeba pamiętać o tym, że są to rządowe fundusze i dlatego dziękujemy rządowi premiera Morawieckiego – mówił Koski.Czytaj też: Radomsko bez smogu. Zmiany zasad udzielania dotacji

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD