KONICZYNKI DLA PRZYJACIÓŁ „KONICZYNKI”

Reklama

Działające w Radomsku Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka” w uroczysty sposób podziękowało swoim darczyńcom oraz przyjaciołom. Stało się to podczas dorocznego „Magicznego Wieczoru”. Wyróżnienie – Srebrną Koniczynkę otrzymała m.in. redakcja „Pomiędzy Stronami”.

imgp1281Dlaczego „Magiczny wieczór”? Na tak postawione pytanie prezes „Koniczynki” Katarzyna Chybała odpowiada bez wahania. – Magia tkwi w zaproszonych gościach. To są ludzie o wielkich sercach, bez których nie byłoby naszego stowarzyszenia. To są osoby dzięki, którym marzenia przekuwamy w rzeczywistość – mówi K. Chybała.

Wielkim marzeniem „Koniczynki” było uruchomienie na zapleczu radomszczańskiego szpitala Centrum Rehabilitacji. Trzy lata temu mało kto wierzył w jego urealnienie. Udało się. 30 sierpnia tego roku placówka została oficjalnie otwarta. Dziś, po dwóch miesiącach funkcjonowania zgodnie z założeniem służy niepełnosprawnym dzieciom. – Powiem nieskromnie, działamy świetnie. Wszystkie miejsca mamy zapełnione. Na zajęcia sensoryczne, z terapii psychologicznej oraz z bioficzbeku jest więcej chętnych niż miejsc. Dlatego utworzyliśmy listy rezerwowe – przyznanej prezes „Koniczynki”.

Z początkiem 2017 roku w placówce pojawią się lekarze specjaliści. – Cieszymy się ogromnie, że od stycznia zacznie u nas pracować doktor Ala Owczarek, która jest psychiatrą dziecięcym. Tym samym skończy się koszmar wielu rodziców, którzy do tej pory musieli pokonywać setki kilometrów, by ich dziecko mogło skorzystać z porad takiego specjalisty. Rozmawiamy również z dwoma neurologami dziecięcymi, którzy najprawdopodobniej też zaczną przyjmować w naszym centrum od stycznia – zauważa K. Chybała.

Marzeniem „Koniczynki” jest zafunkcjonowanie w placówce hydroterapii oraz sali doświadczania  świata. Mając na uwadze to, iż marzenia się spełniają oraz, że przy stowarzyszeniu skupieni są ludzie o wielkich sercach marzenie to ma szansę się ziścić.

Centrum Rehabilitacji to nie jedyna działalność, która aktywizuje „Koniczynkę”. Stowarzyszenie tworzy pierwszy w Powiecie Radomszczańskim Zakład Aktywizacji Zawodowej. Placówka będzie znajdować się w Dmeninie, a jej oficjalne otwarcie planowane jest na 2018 rok.

Magiczny Wieczór był okazją do zaprezentowania wydanego przez “Koniczynkę” kalendarza na 2017 rok. Imprezę uświetnił koncert w wykonaniu podopiecznych fundacji “Promień Radości”.

Zielone Koniczynki otrzymali:

1. Monika Mądrzak – Białek

2.Anna Gajewska

3.Ziemowit Kęsy

4.Waldemar Sobczyk

Srebrne Koniczynki otrzymali:

1.Przemysław Urbański

2.Beata Pokora

3.Barbara i Andrzej Kopiec

4.Redakcja “Pomiędzy Stronami”

5.Redakcja “Dziennika Łódzkiego”, “Co nowego” , ” Nasze Miasto Radomsko”

6.Redakcja “Gazety Radomszczańskiej”

7.Redakcja ” Radomsko 24″

8.Redakcja Radio Era

9.Redakcja NTL

10. Fundacja “Przyjazna Planeta”

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD