Koniec całkowitej izolacji Domów Pomocy Społecznej

Reklama

Sytuacja epidemiologiczna na ternie naszego powiatu powoli się normalizuje. We wtorek 26 maja Zarząd Powiatu Radomszczańskiego zdecydował, że w najbliższych dniach nastąpi koniec całkowitej izolacji obu Domów Pomocy Społecznej.

Od trzech tygodni nie odnotowano na terenie naszego powiatu nowych zachorowań wywołanych wirusem COVID – 19. – Po przeanalizowaniu sytuacji podjęliśmy decyzję o odwołania stanu skoszarowania personelu Domów Pomocy Społecznej prowadzonych przez powiat. W DPS w Radomsku nastąpi to 1 czerwca, w DPS w Radziechowicach – 3 czerwca – informuje starosta Beata Pokora.

Kilka dni temu stan izolacji zniesiono również w Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej ,,Kamil” w Strzałkowie.

Nadal personel i podopiecznych obowiązuje jednak szereg obostrzeń sanitarnych, mających na celu zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jednostki wyposażone są w środki do dezynfekcji, a personel – w środki ochrony indywidualnej.

Od siedmiu tygodni pracownicy Domów Pomocy Społecznej przez siedem dni z rzędu pozostawali ze swymi podopiecznymi noc i dzień. Teraz po pracy będą już wracać do swych domów. – Zdaję sobie sprawę z tego, że słowa to zbyt mało, by wyrazić wdzięczność dla pracowników, którzy podjęli ten trud. Dziękuję Państwu za odpowiedzialność i poświęcenie – podkreśla starosta Beata Pokora.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD