Reklama
APLIKACJAKULTURA

Konkurs na pocztówkę „Pozdrowienia z Radomska” – rozstrzygnięty [WYNIKI]

Wczoraj obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. W tym roku okazja jest szczególna, mija bowiem 70 lat od momentu gdy obchodzony był on w naszym kraju po raz pierwszy. Z tej okazji Miasto Radomsko ogłosiło konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, na pocztówkę „Pozdrowienia z Radomska” – wczoraj ogłoszono jego wyniki.

Tradycją Dnia Dziecka były imprezy organizowane przez Miasto Radomsko, jednakże w tym roku, za sprawą Covid-19 nie mogły się one odbyć. Dlatego Miasto ogłosiło konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, na pocztówkę „Pozdrowienia z Radomska” – drogą elektroniczną. Kartka miała nawiązywać do miasta – jego architektury, ludzi, kultury, przeszłości historycznej lub aktualnej roli i znaczenia miasta. Prace można było wykonać w dowolnej technice.

Mimo specyficznego okresu, ze względu na okres trwającej jeszcze pandemii, konkurs spotkał się ze sporym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. W sumie wzięło w nim udział 67 przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z terenu miasta Radomska.

Oceniała Komisja Konkursowa w składzie:
Jakub Lesiński (przewodniczący) – absolwent malarstwa i grafiki projektowa na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, pracownik Muzeum Regionalnego im. S. Sankowskiego w Radomsku;
Tomasz Zawadzki – absolwent edukacji artystycznej na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie,  pracownik Miejskiego Domu Kultury w Radomsku;
Renata Barwaśna-Kowalczyk – absolwentka filologii polskiej Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, kierownik Oddziału dla Dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku.

Laureatami zostali:

w grupie wiekowej do 6 roku życia:

Konstancja Camiére – I miejsce;
Aleksandra Mossur – II miejsce;
Aurelia Świtoń – III miejsce;
Éléonore-Daphné Camiére – wyróżnienie.

w grupie uczniów szkoły podstawowej w wieku 7–10 lat:

Maja Kwarta – I miejsce;
Krystian Małek – II miejsce;
Mateusz Małek – III miejsce;
Olivier Stolarek – wyróżnienie;
Franek Szumlas – wyróżnienie.

w grupie uczniów szkoły podstawowej w wieku 11–15 lat:

Julia Lesińska – I miejsce;
Adrian Dominiak – II miejsce;
Natalia Dziadkiewicz – III miejsce;
Antonina Zielińska – wyróżnienie;
Anna Gębicz – wyróżnienie;
Zuzanna Kowalczyk – wyróżnienie;
Emilia Rakowska – wyróżnienie.

Laureaci konkursu otrzymują dyplomy i atrakcyjne nagrody.

Konkurs miał też cel charytatywny, bowiem nagrodzone prace zostaną wydrukowane w formie pocztówek, a następnie nieodpłatnie przekazane organizacjom pożytku publicznego, działającym na rzecz dzieci i młodzieży w Radomsku: Towarzystwu Przyjaciół Dzieci, Stowarzyszeniu Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka” i Fundacji „Promień Radości”.

Organizacje te będą rozprowadzać pocztówki i za dowolną opłatą zbierać fundusze (na zasadzie „cegiełki”) na rzecz dzieci chorych i niepełnosprawnych w naszym mieście. W ten sposób wszyscy możemy wesprzeć je mentalnie i finansowo, choćby w niewielkim stopniu.

Wszystkie prace konkursowe można obejrzeć na stronie Urzędu Miasta.

(fot.UM)

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
WIDOK