Konkurs „Seniorzy w akcji”

Reklama

Do 15 kwietnia br. trwa nabór uczestników do konkursu „Seniorzy w akcji”. Celem konkursu jest wsparcie osób po 60. roku życia i par międzypokoleniowych (osoba 60+ wraz z osobą młodszą o co najmniej 25 lat) w realizacji projektów wzmacniających uczestnictwo i sprawczość osób starszych w życiu lokalnych społeczności.


W ramach 15. edycji konkursu „Seniorzy w akcji” można zgłaszać pomysły na aktywności społeczne podejmowane przez osoby starsze na rzecz otoczenia, w tym także inicjatywy wspierające migrantów i uchodźców z Ukrainy.

Zgłaszane projekty powinny mieć wymiar lokalny oraz mają mieścić się w co najmniej jednym z czterech poniższych obszarów:

1. Działania wzmacniające aktywne uczestnictwo osób starszych w życiu społecznym.
2. Działania osób starszych na rzecz środowiska i klimatu.
3. Działania nakierowane na tworzenie i wykorzystanie nowych technologii w kreowaniu świata przyjaznego osobom starszym (np. narzędzia internetowe, komunikatory, aplikacje mobilne itp.).
4. Działania edukacyjne i kulturalne.

Mile widziane są również inicjatywy, które włączają i wychodzą naprzeciw potrzebom najstarszych mieszkańców danej społeczności, osób w tzw. czwartym wieku oraz wspierają aktywność starszych mężczyzn.

Konkurs skierowany jest do osób starszych oraz par międzypokoleniowych (osoba 60+ i osoba młodsza o co najmniej 25 lat) we współpracy z organizacją pozarządową lub instytucją, która pełni rolę podmiotu aplikującego o dotację (np. Uniwersytet Trzeciego Wieku, fundacja, stowarzyszenie, dom kultury).

Aby zgłosić się do konkursu, należy wypełnić formularz listu intencyjnego.

Ostateczny termin przesyłania listów intencyjnych upływa 15 kwietnia 2022 r. Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie: seniorzywakcji.pl

Konkurs „Seniorzy w akcji” realizowany jest przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” w ramach Programu „Uniwersytety Trzeciego Wieku – Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.


CZYTAJ TEŻ: Obchody 82. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Program

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD