Prawie 3 mln zł dla szpitala w Radomsku na zakup sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego

Reklama

2 765 387,00 zł otrzyma Szpital Powiatowy w Radomsku z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na realizację 3 zadań obejmujących zakup sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego dla potrzeb jednostek organizacyjnych placówki. Szpital podpisał właśnie umowę z Wojewodą Łódzkim Tobiaszem Bocheńskim na realizacje poniższych zadań.

W ramach otrzymanej dotacji planowane jest doposażenie m.in.:

  • Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej w sorter laboratoryjny (kw. dofinansowania 315 387,00 zł)
  • Oddziału Dziennego Rehabilitacji wraz z Działem Fizjoterapii- w zestaw urządzeń do rehabilitacji pacjentów pocovidowych (kw. dofinansowania 450 000,00 zł)
  • Oddziału Chirurgii Ogólnej oraz Pododdziału Urologii – w aparat typu ramię C–zabiegowe, zestaw do morcelacji i enukleacji
  • Centralnego Bloku Operacyjnego wraz z Centralną Sterylizatornią – diatermię chirurgiczną, stół operacyjno-zabiegowy, sterylizator parowy i plazmowy z wyposażeniem (kw. dofinansowania 2 000 000,00 zł).

Doposażenie Szpitala Powiatowego w Radomsku w sprzęt medyczny i specjalistyczny przyniesienie długofalowe korzyści dla pacjentów i personelu szpitala, poprzez stworzenie kompleksowego rozwiązania w zakresie leczenia szpitalnego dla osób z podejrzeniem zakażenia i chorych zakaźnie, w szczególności zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

Zadanie realizowane jest ze środków budżetowych w ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 mającego na celu zwalczanie zakażenia, zapobiegania rozprzestrzeniania się, profilaktyki oraz zwalczania skutków choroby zakaźnej wywołanej wirusem SARS-CoV-2 wywołującej chorobę COVID-19.

CZYTAJ TEŻ: Kolejny sprzęt od WOŚP trafił do szpitala w Radomsku

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD