Luxbud

Koronawirus w Ekonomiku. Część uczniów na zdalnym nauczaniu

Polonaisse

W roku szkolnym wszystkie szkoły i placówki rozpoczęły naukę w trybie stacjonarnym z uwzględnieniem  szczególnych wytycznych sanitarych. Medycy nie mają wątpliwości, że kolejna fala zakażeń się rozpoczęła, rośnie liczba zakażonych wariantem Delta.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w radomszczańskich szkołach potwierdzono u jednego z uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Od poniedziałku osoby niezaszczepione z klasy chorego ucznia przeszły na tryb nauczania zdalnego. Pozostała część uczniów może kontynuować naukę stacjonarnie, jednak wszyscy uczniowie zdecydowali się kontynuować naukę zdalnie.

Sytuacja jest dynamiczna. Nauka zdalna w klasie chorego ucznia będzie trwała na czas kwarantanny. Nie mamy informacji o innych przypadkach zakażeń w szkołach prowadzonych przez powiat radomszczański. Właśnie przygotowaliśmy pismo do dyrektorów, aby szkoły na bieżąco informowały wydział edukacji o przypadkach zakażeń w szkołach – mówi Andrzej Kucharski, naczelnik wydziału edukacji w Starostwie Powiatowym.

W Zespole Szkół Ekonomicznych na kwarantannę został skierowany jeden nauczyciel, który miał kontakt z zakażonym uczniem.


Czytaj też: Uczniowie Drzewniaka na stażu w Czechach

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD