Chwila oddechu

Z sali weselnej do policyjnej celi

W miniony weekend policjanci zostali wezwani do jednego z lokali gastronomicznych w Kamieńsku, gdzie według zgłoszenia uczestnik wesela awanturuje się i jest agresywny. Policjanci próbowali tę nietypową interwencję rozstrzygnąć polubownie, uspokajając pobudzonego weselnika. Niestety ich starania nie przyniosły pożądanego efektu. Awanturnik swoje niezadowolenie skierował w stronę umundurowanych policjantów. W związku powyższym 38-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.


Dyżurny radomszczańskiej Policji prośbę o pomoc w uspokojeniu agresywnego gościa weselnego usłyszał około godziny pierwszej w nocy 12 września 2021 roku. Patrol pod wskazanym adresem zastał awanturnika oraz inne osoby uczestniczące w zabawie. Wskazany mężczyzna podczas rozmowy z funkcjonariuszami nie potrafił logicznie wypowiedzieć kilku zdań, wytłumaczyć swojego niestosownego zachowania. Kiedy policjanci wzywali awanturnika do zachowania zgodnego z prawem nie spodobało mu się to i swoją agresję skierował na policjantów. Jednego z mundurowych uderzył. Następnie wyzywał ich wulgarnymi oraz obelżywymi słowami. A tuż przed osadzeniem w policyjnej celi groził im pozbawieniem życia – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.

Kiedy wytrzeźwiał został przesłuchany i usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Stwierdził, że był bardzo pijany dlatego nie zdawał sobie sprawy z tego co mówi i robi. 38-letni mieszkaniec gminy Gomunice przed sądem będzie odpowiadał za znieważenie policjantów, naruszenie ich nietykalności cielesnej oraz za próby wywierania wpływu na czynności urzędowe. Za takie zachowanie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Czytaj też: Kierujący 55-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD