Kryminalni uderzyli w narkobiznes. Zatrzymano 6 osób powiązanych z przestępczością narkotykową [FOTO i VIDEO]

Reklama

Policjanci z radomszczańskiej komendy wspólnie z kryminalnymi z KWP w Łodzi zatrzymali 6 osób w wieku od 26 do 42 lat. Osoby te w różnym stopniu związane są z przestępczością narkotykową.


Sześć osób zatrzymanych jednego poranka. Podczas realizacji zabezpieczono substancje odurzające, przyrządy do porcjowania narkotyków, sprzęt elektroniczny i gotówkę. To efekt wspólnej pracy radomszczańskich policjantów z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Zatrzymani usłyszeli prokuratorskie zarzuty związane z posiadaniem i udzielaniem substancji odurzających, czerpaniem korzyści majątkowych z tego procederu oraz udziałem i kierowaniem zorganizowaną grupą przestępczą.

Dzięki intensywnej pracy operacyjnej w środę, 24 kwietnia 2024 roku policjanci z radomszczańskiej komendy wspólnie z kryminalnymi z KWP w Łodzi zatrzymali 6 osób w wieku od 26 do 42 lat. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu radomszczańskiego, piotrkowskiego oraz włoszczowskiego. Osoby te w różnym stopniu związane są z przestępczością narkotykową.

Proces wykrywaczy w tej sprawie został zainicjowany przez funkcjonariuszy z komisariatu w Przedborzu. Następnie do zbierania materiałów włączyli się policjanci z Radomska i Łodzi. Kiedy zgromadzili solidne informacje dotyczące przestępczej działalności wytypowanych osób, przystąpili do finalizacji sprawy kryminalnej. Łącznie funkcjonariusze przeprowadzili blisko 30 przeszukań lokali, pojazdów i osób. W czasie realizacji znaleziono różne substancje odurzające, urządzenia do porcjowania narkotyków, różnego rodzaju sprzęt elektroniczny. Policjanci zabezpieczyli również kwotę niemal 110 tysięcy złotych. Jeszcze tego samego dnia, wszyscy zatrzymani zostali przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie prokuratorzy przesłuchali ich i postawili zarzuty – mówi nadkomisarz Aneta Wlazowska z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Wobec czterech prokuratorzy zastosowali dozory policyjne, poręczenia majątkowe oraz zakazy opuszczania kraju. Z kolei dwóch zatrzymanych, zgodnie z postanowieniem sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia, a ich znacznej ilości nawet 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat, a za kierowanie taką grupą nawet do 12 lat. Śledczy w dalszym ciągu wyjaśniają okoliczności tej sprawy, role poszczególnych osób oraz inne osoby współpracujące z grupą.

Poniżej film z zatrzymania i doprowadzenia na komendę zatrzymanych.

(Źródło: KPP w Radomsku)Czytaj też: Wypadek w gminie Masłowice. Jedna osoba zabrana do szpitala

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD