Reklama
KOMBIT-kasy
Z ŻYCIA MIASTA

KRZYSZTOF ZYGMA NOWYM DYREKTOREM MDK?

W najbliższym czasie Miejski Dom Kultury czeka zmiana dyrektora. Pełniąca do tej pory tę funkcję Elżbieta Kwiatkowska 23 grudnia br. odchodzi na emeryturę. Kto zajmie jej miejsce? Konkursu na to stanowisko nie będzie. Dlaczego? Ponieważ umowa z nowym dyrektorem zostanie zawarta poprzez powołanie. Opcji jest kilka. Gdy pytamy miasto o nowego dyrektora największej kulturalnej placówki w naszym mieście nie dostajemy konkretnej odpowiedzi. Mówi się, że nowym szefem MDK będzie Krzysztof Zygma, obecny dyrektor radomszczańskiego muzeum.

Magistrat dość dyplomatycznie potwierdza te doniesienia.

– Krzysztof Zygma jest brany pod uwagę jako potencjalny kandydat na dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Radomsku. Konkurs na dyrektora Miejskiego Domu Kultury nie został ogłoszony, ponieważ nowy dyrektor obejmie stanowisko na drodze powołania po wygaśnięciu umowy z obecnym dyrektorem placówki – mówi naszej redakcji Janusz Taranek z biura prasowego Urzędu Miasta w Radomsku.
Jeśli te doniesienia się potwierdzą i Krzysztof Zygma zostanie dyrektorem Miejskiego Domu Kultury, kto obejmie stanowisko Muzeum Regionalnego w Radomsku? Pytamy o to Urząd Miasta. W tym przypadku też nie otrzymujemy konkretnej odpowiedzi.

– Aktualnie Muzeum Regionalne w Radomsku posiada dyrektora, nie są więc rozpatrywane kandydatury jego potencjalnych następców – kontynuuje Janusz Taranek. A może zostanie nim Małgorzata Borek, wieloletni pracownik radomszczańskiego muzeum? Pożyjemy, zobaczymy!

Pisząc o dyrektorach pytamy także o sytuację w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku. Tam od lipca po odejściu Anny Kosendek na emeryturę obowiązki dyrektora pełni Anita Janczak, wieloletni pracownik miejskiej książnicy. O ewentualnych konkursach bądź zmianach na tym stanowisku Urząd Miasta nie informuje…

Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW