KSIĄDZ ŁABUŚ PATRONEM ULICY

Reklama

Ulica ks. Zenobiusza Łabusia, dotąd Społeczna, będzie przypominała mieszkańcom dzielnicy Stobiecko Miejskie o ich wielkim kapłanie, który żył wśród nich. Podczas uroczystego nabożeństwa dokonano odsłonięcia tablicy z nazwą ulicy, nad którą czuwa zmarły 30 stycznia 2016 w wieku 72 lat ks. Łabuś, wieloletni proboszcz tamtejszej parafii.

DSC_0923

„(…) Chcemy, aby ta ulica, którą często się przechadzał nosiła imię ks. prał. Zenobiusza Łabusia, co pozwoli nam i naszym dzieciom pamiętać o wielkim kapłanie, który żył wśród nas (…) – czytamy w piśmie mieszkańców Stobiecka Miejskiego, skierowanym w maju tego roku do radnych miejskich. Samorządowcy pozytywnie odnieśli się do prośby mieszkańców. Podjęli uchwalę, na mocy której nastąpiła zmiana nazwy ulicy.

Ks. Zenobiusz Łabuś był proboszczem w parafii pw. św. Rocha przez 20 lat: od 1988 do 2008 roku. Dał się poznać jako wzorowy duszpasterz oraz bardzo dobry gospodarz i organizator.

W okresie pracy duszpasterskiej w parafii wybudował nowy kościół pw. Joachima i Anny oraz kaplicę w Ładzicach pw. św. Izydora, która administracyjnie podlega parafii św. Rocha. Ponadto zakończył rozpoczętą budowę salek katechetycznych. Nadzorował wszystkie budowy, a także zaangażował się w nie finansowo, co motywowało parafian do ofiarnej pracy. Był też pomysłodawcą wykonania Drogi Krzyżowej prowadzącej wokół kościoła, wraz z ołtarzem polowym i Grotą Objawień. Ks. Łabuś był także emerytowanym proboszczem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radomsku.

Ks. Łabuś był przykładem kapłańskiego życia i pracy duszpasterskiej, co zaowocowało wieloma powołaniami kapłańskimi oraz zakonnymi.

(fot. Karolina Turowska, UM w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD