Reklama
KOMBIT-kasy
Z ŻYCIA POWIATU

Ksiądz Tomasz Ś. z parafii w Jedlnie Pierwszym usłyszał zarzuty

Ksiądz Tomasz Ś. z parafii w Jedlnie Pierwszym usłyszał zarzut posiadania środków odurzających i niedozwolonego obrotu wewnątrzwspólnotowego. Zarzuty mają związek z narkotykowym śledztwem. Dotychczas zatrzymano 4 osoby. Jak ujawnili śledczy do proboszcza zza granicy docierały przesyłki pocztowe z zawartością narkotyków.

W środę 18 marca ksiądz usłyszał zarzuty. Jak informuje prokuratura trwa śledztwo, sprawa jest rozwojowa, a zatrzymań może być więcej. Ksiądz przyznał się do zarzucanych czynów i złożył wyjaśnienia. Mężczyzna został zwolniony do domu, jest objęty nadzorem policyjnym i ma zakaz opuszczania kraju.

Na facebooku powstała grupa: Wspieramy księdza Tomasza. Parafia Jedlno”. Grupa liczy 314 członków i jak piszą jej administratorzy została stworzona w celu wsparcia zasłużonego Proboszcza Tomasza oraz walki z hejtem i fake newsami.

Jak informuje rzecznik prasowy kurii, ksiądz został natychmiast zwolniony z urzędu proboszcza. Pełne oświadczenie ks. ks. Mariusza Bakalarza, rzecznika prasowego archidiecezji częstochowskiej:
„W dniu 18 marca br. Kuria Metropolitalna w Częstochowie otrzymała informację o zatrzymaniu ks. Tomasza Ś.
Archidiecezja Częstochowska, do czasu wyjaśnienia stawianych duchownemu zarzutów i dla dobra śledztwa, powstrzymuje się od wszelkich komentarzy na ten temat.
Duchowny został natychmiast zawieszony w pełnieniu obowiązków duszpasterskich i zwolniony z urzędu proboszcza, pozostając do dyspozycji Policji i Prokuratury, a administrację parafią i troskę o nią przejął dziekan miejscowego dekanatu.
Współpracujemy z organami śledczymi w celu przeprowadzenia niezbędnych czynności, oczekując na wyniki ich działań, które będą podstawą do ewentualnego podjęcia dalszych konsekwencji kanonicznych”.

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

2 Komentarze/y

  1. Ks.Tomasz to wspaniały człowiek , to ciepła i serdeczna osoba.Dużo ludzi zjednoczyłw naszej parafii i byliśmy jak jedna duża rodzina.Wszyscy chcą go oczernić a tak naprawde to nie spotkałam na swojej drodze takiego Księdza jakim jest Ksiądz Tomasz

    1. Oczernić??/ Kobieto, też od niego coś kupowałaś? Chłop się przyznał do wszystkiego. Jak widać baranów nie brakuje. Lata wdychania kadzidła zrobiły swoje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW