Kwiaty w rocznicę napaści ZSRR na Polskę

Reklama
Podczas uroczystości upamiętniających 82. rocznicę napaści wojsk ZSRR na Polskę oraz Światowy Dzień Sybiraka przedstawiciele władz powiatu radomszczańskiego oraz miasta uczcili pamięć Polaków zamordowanych w czasie drugiej wojny światowej na terytorium ZSRR, składając kwiaty:
- pod tablicą pamiątkową (na terenie klasztoru oo. Franciszkanów) ku czci Tadeusza Rozpędka, przodownika Policji Państwowej, zamordowanego przez radzieckie NKWD w 1940 roku,
- pod tablicami epitafijnymi, upamiętniającymi zbrodnię katyńską (na Starym Cmentarzu),
- przed Grobem Pomnikiem Nieznanego Żołnierza
- pod Tablicą Sybiraków na Kolegiacie pw. Św. Lamberta.












![Motoryzacyjne perełki w Radomsku. Za nami IX Zlot Weteranów Szos [ZDJĘCIA]](https://pulsradomska.pl/wp-content/uploads/2026/06/DSCN6793-220x150.jpg)