Luxbud

Kierowcy tirów niszczą most w Krzętowie

Jubiler Ako

Radni Komisji Skarg, Wniosków i Petycji powiatu radomszczańskiego pochylili się nad pismem sołtysa Krzętowa i jednocześnie radnego Gminy Wielgomłyny, który alarmuje, że mimo zakazów przez most na Pilicy przejeżdżają samochody o bardzo dużej wadze, co grozi szybką dewastacją niedawno remontowanego obiektu.

Most został oddany w grudniu ubiegłego roku. Wówczas zdemontowano zniszczone elementy (m. in. balustrady i poprzecznice), wykonano przekładki z papy termozgrzewalnej i odtworzono drewnianą konstrukcję mostu: belki, wsporniki, poprzecznice i słupki. Zabezpieczone przed korozją zostały też metalowe elementy mostu. Naprawiono przyczółki i stożki nasypów. Koszt remontu zamknął się w kwocie 376 319 zł.

Teraz zdaniem okolicznych mieszkańców, jedynym wyjściem byłby montaż monitoringu, bo kierowcy-wandale wjeżdżają ciężarówkami na most w nocy lub wtedy, gdy w pobliżu nie ma policji.

Wniosek w tej sprawie ma zostać przekazany do Zarządu Powiatu, do którego należą kompetencje w zakresie zarządzania dogami powiatowymi. O problemie powiadomiona została też policja.

Radni dokonali również wyboru Wiceprzewodniczącego Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, funkcję tą pełnić będzie radna Ewelina Sewerynek.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD