ŁĄKA W „ELEKTRYKU”

Reklama

Uczniowie Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku czekając na lekcyjny dzwonek nie muszą podpierać ścian. Mogą wygodnie usiąść na łące – czyli w miejscu wypoczynku dla uczniów.

Łąka w „elektryku” typowej łąki nie przypomina, bo i nie może. Pewne elementy zostały jednak zachowane. Z zielonych ścian na plan pierwszy wysuwają się drzewa oraz stokrotka. Na szkolnej łące koca rozłożyć też nie można. Nie jest to jednak równoznaczne z tym, że nie ma na czym usiąść.  – Ławki są wygodne. Ogólnie jest to fajnie miejsce. Co ważne, łąka jest inicjatywą uczniów – przyznaje Kacper Dróżdź.

„Łąka” faktycznie powstała z inicjatywy uczniów. Stało się to za sprawą szkolnej edycji budżetu obywatelskiego, na który Rada Rodziców przeznaczyła pół miliona groszy, czyli 5 tys. złotych. – Do I edycji budżetu obywatelskiego w naszej szkole uczniowie zgłosili osiem projektów. Do głosowania zakwalifikowanych zostało pięć. Najwięcej głosów uczniowie oddali na projekt utworzenia „Łąki2” („Łąka 1” powstała nieco wcześniej – dop. red.) –  wyjaśnia zastępca dyrektora ZSEE Mirosław Dratwiński.

Drugim projektem, który został zrealizowany w ramach I edycji szkolnego budżetu był zakup aparatu fotograficznego dla działającego w szkole koła dziennikarskiego.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD