ZSP 1

PRZYSZŁOŚĆ W JĘZYKACH OBCYCH

„Języki obce naszą przyszłością w Europie” – pod takim hasłem odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Radomsku Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego.

Konkurs składał się z trzech części. W rundzie pierwszej młodzież podzielona na trzyosobowe drużyny sprawdziła swoją wiedzę z geografii, polityki, historii i literatury państw niemieckojęzycznych, odpowiadając w języku polskim na pytania wybrane losowo przez swojego lidera. W rundzie drugiej młodzież wykazała się znajomością języka niemieckiego, wybierając właściwe odpowiedzi do zadań wyświetlanych w formie prezentacji multimedialnej. W rundzie trzeciej zawodnicy zmierzyli się ze znajomością przysłów niemieckich. Zadaniem lidera drużyny było zrozumienie przysłowia i za pomocą gestów, bez używania słów, przedstawienie go swojej drużynie. Odgadnięcie przysłowia i podanie go w języku niemieckim gwarantowało grupie zdobycie punktów.
Podczas konkursu prezentowany był pokaz slajdów, przedstawiających ciekawe miejsca w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Wizyta gimnazjalistów zakończyła się poczęstunkiem i pamiątkowym zdjęciem.

W wyniku zaciętej rywalizacji i w atmosferze dobrej zabawy laureatami zostali:

I miejsce – drużyna z Publicznego Gimnazjum nr 6 w Radomsku
w składzie: Anna Machaj, Magda Wojarska, Aleksandra Ozga

II miejsce – drużyna z Publicznego Gimnazjum nr 4 w Radomsku
w składzie: Sabina Strzewiecka, Katarzyna Kędra, Marcelina Wróblewska

III miejsce – drużyna z Publicznego Gimnazjum w Gidlach w składzie:
Martyna Sambor, Malwina Bus, Patrycja Przybylska

Laureatom wręczono nagrody i pamiątkowe dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki książkowe. Organizatorkami konkursu były: Iwona Gloc i Renata Koniarska.

(tekst i foto: ZSP nr 1)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW