„ŁAŃCUCH ŚWIATŁA” W RADOMSKU: NIE CHCEMY POWROTU DO KOMUNIZMU [FOTO, WIDEO]

Reklama

W Polsce kończy się demokracja. W gruzach leżą podstawy podziału trójwładzy. Łamana jest konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej. To najczęściej wypowiadane zdania przez uczestników „Łańcucha światła”, który wzorem innych miast w Polsce odbył się również w Radomsku.

– Niestety doczekaliśmy czasów, że ludzie w obronie wolności słowa, sądów, w obronie demokracji muszą gromadzić się na ulicach. To nie są wiece polityczne, ale akcje obywatelskie w interesie każdego obywatela, abyśmy mieli poczucie tego, że żyjemy w państwie prawa – zauważył radomszczanin Filip Chybalski, na co dzień nauczyciel akademicki.

Przybyłe przed siedzibę radomszczańskiego sądu osoby podkreślały, iż uczestniczą w akcji, ponieważ nie chcą powrotu do komunizmu. – To, co dziś stało się w Sejmie za sprawą głosów posłów PiS (Sejm uchwalił projekt ustawy zakładający zmiany w funkcjonowaniu Sądu Najwyższego – dop. red.) świadczy o tym, że mocno zagrożona jest polska demokracja. Wszystko można reformować, ale nie burzyć – usłyszeliśmy od Ewy Pitery. – Urodziłam się i wychowałam w czasach komuny. Słuchałam radia „Wolna Europa”.  Nie chcę powrotu do tych czasów – dodaje kobieta.

Inna radomszczanka, zwróciła uwagę na to, iż nie ma jej zgody na łamanie konstytucji.  – Nie zgadzam się z łamaniem konstytucji RP, na zniewolenie sądów. Jako obywatelka Rzeczpospolitej Polskiej nie zgadzam się na to, aby nazywano mnie morderczynią, kanalią i obrzucano innymi inwektywami, którymi operuje prezes PiS – mówiła Lidia Wrońska – Bęben.

W Radomsku obywatelskiej akcji ph. „Łańcuch światła” w obronie niezawisłości sądów wzięło udział ponad 100 osób. – Dzisiejsza akcja była impulsem płynącym z tego, co dzieje się w kraju. Cieszymy się z tego, że w przeważającej większości wzięły w niej udział osoby nie związane z żadnym ugrupowaniem politycznym.  Świadczy to o tym, że ludziom, nie podoba się to, co od pewnego czasu dzieje się w naszym kraju – zauważył Jakub Jędrzejczak z Platformy Obywatelskiej.

Radomszczański „Łańcuch światła” zakończyło odśpiewanie hymnu Polski.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD