RADOMSZCZANIE CZEKAJĄ NA NOWY BASEN. CZY SIĘ DOCZEKAJĄ?

Reklama

Tego tak naprawdę nie wie nikt… A przeciecież budowa nowego basenu wraz z zapleczem rekreacyjnym przy ul. św. Jadwigi Królowej w Radomsku była jednym z priorytetów urzędującego prezydenta. Czas mija, a w kwestii  budowy obiektu magistrat milczy…

Teren przy ul. Św. Jadwigi Królowej, na którym według planów ma powstać nowy basen

Magistrat milczy, ale nie radomszczanie. W ostatnich dniach redakcja otrzymała sporo zapytań w tej kwestii. – Pani redaktor, może zajęłaby się pani tematem budowy nowego basenu. Konkretnie chodzi mi o to, czy on powstanie czy też nie? – Mijają kolejne miesiące a tereny na św. Jadwigi Królowej, gdzie ma powstać basen jak porastała trwa, tak porasta… Takich głosów zaniepokojonych mieszkańców miasta wysłuchaliśmy sporo.

Zaniepokojeniu nie ma się co dziwić. O budowie nowego basenu mówił nie tylko Jarosław Ferenc ubiegając się o urząd prezydenta. Na „tak“ są też radni miejscy, którzy w kwietniu  2016 roku podczas wyjazdowej komisji rozwoju zauważyli, iż lepiej budować nowy basen niż remontować istniejący. – Wiele argumentów przytaczanych przez prezydenta Ferenca przemawia za tym, aby budować nowy basen przy ulicy św. Jadwigi Królowej – zauważył wówczas radny Łukasz Więcek.

Podstawowym argumentem były koszty. Kosztorys przebudowy starego basenu przygotowany przez poprzedników Ferenca opiewa na kwotę 24 mln złotych. –  Za te same pieniądze, albo niewiele większe – 26 mln złotych można wybudować nowy basen – twierdził i twierdzi Ferenc.  Kolejnym argumentem są tereny. – Lokalizacja zaproponowana przez prezydenta Ferenca jest bardzo dobra. Rozbudowa istniejącego basenu przy ulicy Leszka Czarnego jest moim zdaniem nietrafionym pomysłem. Nie ma tam dogodnej drogi dojazdowej, nie ma miejsc parkingowych. Dodatkowo wyburzenie czegoś i postawienie na tym samym miejscu nowego obiektu mogłoby się okazać droższe niż budowa nowego obiektu w zupełnie innym miejscu – mówił w kwietniu 2016 roku ówczesny przewodniczący rady miejskiej Jacek Gębicz.

Mamy lipiec 2017 roku a tereny przeznaczone pod budowę nowego basenu, jak słusznie zauważył nasz Czytelnik, porasta trawa…

Zapytaliśmy zatem miejskich urzędników, co z budową nowego basenu oraz wykorzystaniem do jego funkcjonowania wód geotermalnych, o których wykorzystanie przy okazji realizacji inwestycji tak dużo się mówi? – Budowa basenu nie opiera się na geotermii. Wykorzystanie wód geotermalnym w obiekcie jest opcjonalne. Ponadto pragnę poinformować, że Miasto Radomsko na początku maja tego roku złożyło wniosek pn. „Poprawa atrakcyjności turystycznej południowej części województwa łódzkiego poprzez budowę kompleksu obiektów sportowo-rekreacyjnych w Radomsku”. Oś priorytetowa VI Rewitalizacja i potencjał endogeniczny regionu. Działanie VI.2 Rozwój gospodarki turystycznej. Obecnie trwa jego weryfikacja. Prawdopodobnie we wrześniu miasto otrzyma informację o wstępnej weryfikacji wniosku – wyjaśnia Karolina Turowska z radomszczańskiego magistratu.

Prawdopodobnie… Radomszczanie natomiast chcą konkretów. Dlatego poprosiliśmy o  podanie konkretnej daty rozpoczęcia budowy nowego basenu. Odpowiedź urzędników optymistyczną nie jest. – Budowa basenu będzie możliwa po otrzymaniu dofinansowania na ten cel – mówi Karolina Turowska.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD