Leśne Obserwatorium – nowa pracownia w PSP 8 w Radomsku

Reklama

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Radomsku do swojej dyspozycji mają „Leśne Obserwatorium”. To kolejna miejska placówka, w której utworzony został punkt dydaktyczny w ramach konkursu „Nasze Ekologiczne Pracownie” realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.


Prace nad powstaniem ekologicznej, plenerowej pracowni trwały przez całe wakacje. Pierwsze zajęcia o tematyce przyrodniczej odbyły się w nowym roku. „Leśne Obserwatorium” pełni przede wszystkim funkcję dydaktyczną, ale jest to również piękna ozdoba otoczenia szkoły. Oprócz roślin znajdziemy tam tablice edukacyjne, altanę, stację meteorologiczną, ul, karmniki dla ptaków czy domki dla owadów. Zakupione zostały także pomoce dydaktyczne.

Szkoła już zaplanowała liczne wydarzenia związane z przyrodą i ekologią, które będzie realizować w ciągu trwającego roku szkolnego, jak konkurs fotograficzny „Las w obiektywie”, spotkania z pszczelarzem, konkurs poetycki na wiersz przyrodniczy i wiele innych.

Podczas uroczystego otwarcia pracowni (4 października) dzieci zaprezentowały krótkie przedstawienie i rozstrzygnięty został konkurs plastyczny ph. „Dar jesieni” na najpiękniejszy jesienny stroik.

Wartość całego zadania to 55,5 tys. zł., a dofinansowanie z WFOŚiGW w Łodzi wyniosło 49,8 tys. zł.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD