„LEX SZYSZKO” PRZY SIERAKOWSKIEGO…

Reklama

Radnym miejskim nie podoba się mocna ingerencja miejskich urzędników w stan drzewostanu znajdującego się na skwerze przy ul. Sierakowskiego. Dali temu wyraz nie zwiększając kwoty na remont tego miejsca, a o co wnioskował prezydent Radomska. Radni chcą wstrzymania dalszych prac.

Koncepcja nowego wizerunku skweru przy ulicy Sierakowskiego została przedstawiona radnym w czerwcu ubiegłego roku. Już wtedy wnosili do niej szereg uwag. Mocno argumentowali, iż nie ma ich zgody na zastąpienie zieleni betonem. Wielkie było ich zdziwienie i nie mniejsze oburzenie, kiedy zobaczyli, co się stało na skwerze… – Ten teren wygląda jakby przeszło tornado. Nie było naszej zgody na wycinkę aż tylu drzew – zauważa radny Rafał Dębski.

Brak uzgodnień z radnymi legł u podstaw nie zwiększenia kwoty na remont skweru z 600 tys. złotych do miliona złotych. – Nie znamy projektu tego skweru. Poza tym, biorąc pod uwagę problemy, jakie ma nasze miasto z niską emisją, a co za tym idzie mamy potrzebę zazieleniania miasta, wycinka drzew, które były zdrowe, wydaje się być irracjonalna. Dlatego też będziemy wnioskować do prezydenta o wstrzymanie dalszych prac. Naszym zdaniem należy powrócić do rozmów z uczniami szkoły rolniczej z Dobryszyc, którzy swego czasu przygotowali koncepcje zagospodarowania tego miejsca. Chcę podkreślić, że były one nie tylko znacznie tańsze, ale i zawierały zdecydowanie więcej zieleni – zauważa radna M. Spólnicka. – Kiedy inne miasta sadzą na potęgę, my tniemy na potęgę. To jest LEX Szyszko w pełnym wydaniu. Nie ma na to naszej zgody – dodaje.

Argumentację przytoczoną przez Spólnicką popiera zdecydowana większość radnych. – O remoncie tego skweru mówiło się już za prezydentury pani Anny Milczanowskiej. Wówczas mówiło się też o wycince drzew, które zagrażają bezpieczeństwu. Miały zostać wycięte tylko topole. Obecnie pan prezydent zdecydował się na beton. Może jakaś koncepcja w tym jest, tylko trzeba się zapytać, jaka? Oczywiście zaprotestuję przeciwko tzw. LEX Szyszko. Jak się okazuje prawo nie funkcjonuje, a kto chce ciąć, ten tnie. Trzeba to powstrzymywać… – zauważa radny Andrzej Kucharski (PiS)

Temat remontu parku będzie omawiamy podczas środowej sesji.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD