MEBIN

ŁÓDZKA KOLEJ AGLOMERACYJNA DOTARŁA DO RADOMSKA

Za nami "dziewiczy" kurs!

Jubiler Ako

Zgodnie z zapowiedziami Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchomiła pierwsze połączenia z Łodzi Fabrycznej m.in. do Radomska. Za nami „dziewiczy” kurs. Przewozy realizowane są nowymi pociągami Impuls2, wyposażonymi w wiele udogodnień dla pasażerów, takich jak biletomaty, bezpłatne wi-fi, klimatyzację, strefę dla rodzin z dziećmi czy miejsca dla rowerów.

Wraz z korektą rozkładu jazdy, który zaczął obowiązywać od 10 marca, ŁKA uruchomiła pierwsze połączenia na nowych trasach: Łódź Fabryczna – Tomaszów Mazowiecki oraz Łódź Fabryczna – Piotrków Trybunalski – Radomsko. Przewozy realizowane są nowymi pociągami Impuls2, wyposażonymi w wiele udogodnień dla pasażerów, takich jak biletomaty, bezpłatne wifi, klimatyzacja, strefa dla rodzin z dziećmi czy miejsca dla rowerów. W początkowym etapie Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchamia po jednym połączeniu do Tomaszowa Mazowieckiego i Radomska w dni robocze.  – Zapewnienie sprawnego transportu dla mieszkańców jest jednym z naszych priorytetów. Widzimy, iż mieszkańcy coraz chętniej wybierają kolej, która staje się coraz bardziej komfortowa, punktualna i ekologiczna. Dlatego też planujemy dalszy rozwój połączeń kolejowych na terenie województwa – zauważa marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Bilety jednorazowe na przejazd w jedną stronę na pociągi ŁKA są dostępne w aplikacji Bilkom.pl. To kolejny krok w ramach wdrażania projektu „Wspólny Bilet” realizowanego przez Ministerstwo Infrastruktury wraz z Grupą PKP. Prowadzona przez PKP Informatyka platforma Bilkom.pl umożliwia zakup jednego biletu w najtańszej cenie na przejazd pociągami kilku przewoźników w ramach Wspólnego Biletu i Pakietu Podróżnika. Bilety ŁKA, jako pierwszej ze spółek przewoźników samorządowych będą dostępne w Bilkom.

Foto: Wydział Informacji i Komunikacji Społecznej UM w Łodzi

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW