Łódzki Kurator Oświaty z wizytą w Radomsku

Reklama

Plany otwarcia w Radomsku Centrum Kształcenia Zawodowego oraz modernizacja bazy szkolnictwa zawodowego były jednym z głównych tematów podczas wizyty Łódzkiego Kuratora Oświaty Waldemara Flajszera w trzech szkołach prowadzonych przez powiat radomszczański.


Zarząd powiatu przygotowuje się do utworzenia w Radomsku Centrum Kształcenia Zawodowego, zamierza także aplikować o dofinansowanie tego zadania ze środków zewnętrznych.

Naszym celem jest rozwój szkolnictwa zawodowego na miarę XXI wieku, chcemy żeby w powiatowych szkołach powstały nowoczesne pracownie zawodowe z pełnym wyposażeniem. Pokazujemy na czym nam zależy – mówi wicestarosta Małgorzata Lewandowska, która podkreśla, że szkolnictwo zawodowe wymaga dużych nakładów finansowych, a istniejąca już baza – gruntownej modernizacji.

Łódzki Kurator Oświaty, któremu towarzyszyli dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim Tomasz Trzaskacz, Wicestarosta Małgorzata Lewandowska i Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego Andrzej Kucharski odwiedzili trzy powiatowe placówki: Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Przedborzu. Oprócz lustracji bazy edukacyjnej goście rozmawiali także z dyrektorami i nauczycielami na temat potrzeb w zakresie rozwoju istniejącej bazy.


(fot. Starostwo Powiatowe)


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD