Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy. 50-latek z Ukrainy miał 2,5 promila

Reklama

1 listopada kilka minut po godzinie 16.00 policjanci zostali skierowani na ulicę  Piramowicza w Radomsku. Dzięki obywatelskiej postawie udało się zatrzymać pijanego kierującego.


Zgłaszający twierdził, że zauważył jak kierowca nissana wyjechał z posesji i nagle zatrzymał się na środku jezdni. Zaniepokojony, że kierowcy coś się stało podszedł i zajrzał do osobówki. Wówczas przyjrzał się siedzącemu za kierownicą mężczyźnie oraz poczuł woń alkoholu. Nie mając wątpliwości, że kierowca jest pijany zabrał kluczyk i wezwał policyjny patrol – wyjaśnia nadkom. Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.

Funkcjonariusze ruchu drogowego zbadali stan trzeźwości 50-letniego obywatela Ukrainy. Badanie wykazało 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Nissan został przetransportowany na parking strzeżony a 50-latek trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymany mężczyzna będzie również odpowiadał przed sądem.

Policjanci dziękują za obywatelską postawę świadkom zdarzeń. Ich zdecydowana reakcja pozwoliła na wyeliminowanie nietrzeźwych kierujących, którzy stwarzają realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego – dodaje policjantka.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD