MEBIN

ŁÓDZKIE PEŁNE KULTURY: WARSZTATY DLA UCZNIÓW I NAUCZYCIELI

Wczoraj w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku odbyły się pierwsze w ramach projektu łódzkiego Domu Kultury "Łódzkie Pełne Kultury - III edycja " warsztaty dla uczniów i nauczycieli.

Jubiler Ako

Warsztaty wokalno – aktorskie dla dzieci poprowadziła Dagna Konopacka – Maćkowiak – absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi oraz Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi na Wydziale Wokalno – Aktorskim.  Podczas warsztatów przybliżyła uczestnikom specyfikę teatru operowego i baletu jako dziedzin sztuki teatru muzycznego.

Dzieci dowiedziały się czym charakteryzuje się teatr operowy, poznały etapy powstania spektaklu, wykonały proste ćwiczenia baletowe, ćwiczenia z emisji głosu, wzięły udział w zabawach aktorskich, poznały podstawy techniki śpiewu klasycznego.
W warsztatach uczestniczyli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radomsku.

Po zajęciach dla uczniów odbyły się warsztaty dla nauczycieli i animatorów. „Emisja i higiena głosu II. Podstawy wspólnego muzykowania” – warsztaty edukacyjne dla nauczycieli i animatorów poprowadził Michał Jan Barański – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie i akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej oraz Dyrygentura Chóralna.Zastępca kierownika chóru Teatru Wielkiego w Łodzi, kierownik artystyczny Łódzkiego Chóru Teatralnego „Verdiana”, dyrygent chóru Żeńskiego „Eufeme”, edukator w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi, aktywny dyrygent, artysta sceniczny, śpiewak i pedagog.

Podczas spotkania nauczyciele i animatorzy mogli utrwalić wiedzę na temat budowy i prawidłowego funkcjonowania aparatu oddechowo – głosowego i przede wszystkim – dzięki ćwiczeniom praktycznym na konkretnych przykładach – poznali dobre nawyki emisyjne, z naciskiem na samodzielne diagnozowanie i eliminowanie problemów występujących podczas pracy głosem.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW