MAGISTRAT OSZCZĘDZA NA PODATNIKACH…

Reklama

Urząd Miasta w Radomsku odszedł od dołączania do dokumentu informującego o wymiarze podatków wypełnionych druków wpłat. Zdaniem wielu radomszczan to rzucanie kłód pod nogi przeciętnemu podatnikowi. – Wielkie było moje zdziwienie, kiedy po wyjęciu z koperty informacji o wysokości podatku nic więcej w niej nie było. Jaką i kiedy mam zapłacić daninę na rzecz miasta potrafią poinformować, od siebie dać nic jednak nie chcą… – mówi poirytowana pani Bożena.

Irytacja pani Bożeny jest tym większa, że w minionych latach takowe druki podatnicy otrzymywali. – To było bardzo wygodne, nie rozumiem dlaczego urząd miasta odszedł od moim zdaniem bardzo dobrej praktyki – zauważa kobieta.

Mieszkanka Radomska sprawą zainteresowała nie tylko naszą redakcję, ale i radnego miejskiego Rafała Dębskiego. – Zrobiłam to, ponieważ wiem, że radny Dębski monitował w tej sprawie u pana prezydenta w ubiegłym roku – przyznaje.

Faktycznie tak było. Ubiegłoroczne prośby radnego pozostały jednak sobie a muzom. Dlatego też po interwencji pani Bożeny, ale nie tylko, powrócił do sprawy. – Problem braku wypełnionych druków wpłat dotyczy głównie osób starszych. Podczas rozmów zwracają uwagę na to, iż wbrew pozorom wypełnienie druków wcale nie jest takie łatwe. Wręcz przeciwnie. Najbardziej boją się złego wpisania numeru konta – mówi nam radny Dębski.  Dlatego ponowiłem wniosek o dołączania do wymiaru podatku wypełnionych druków wpłat. Chcę zauważyć, że kiedy składałem go przed rokiem pan prezydent obiecał,  że do wymiaru podatku za 2018 rok stosowny blankiet będzie dołączony. Niestety, pan prezydent nie dotrzymał słowa – dodaje Dębski.

Tegoroczna interwencja radnego też nie na wiele się zdała. Z pisma, które otrzymał jasno wynika, że do tej dobrej praktyki radomszczański magistrat nie powróci, bo…

O tym w kolejnym wydaniu dwutygodnika „Pomiędzy Stronami”, w czwartek 19 kwietnia 2018 r.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD