MAJĄ MOC, ABY POKONAĆ PRZEMOC

Reklama

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Radomsku rozpoczął realizację projektu „Mamy moc, aby pokonać przemoc”. Projekt jest dofinansowany w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Terytorialnych w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”.

Projekt realizowany jest od czerwca do grudnia 2017 roku. Bezpośrednimi adresatami projektu są przedstawiciele grup zawodowych mający największe prawdopodobieństwo styczności z przemocą, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych w wieku od 7 do 16 lat, osoby doświadczające przemocy, świadkowie przemocy oraz osoby stosujące przemoc w rodzinie. W ramach projektu od lipca 2017 roku będzie oferowane poradnictwo specjalistyczne takie jak: prawne, psychologiczne i pedagogiczne. Przewidziano także tworzenie grup wsparcia dla osób doświadczających przemocy, jak również przeprowadzenie szkolenia z technik samoobrony dla kobiet.

W szkołach będą prowadzone działania z zakresu profilaktyki przemocy i agresji skierowane do dzieci i młodzieży. Ponadto zakłada się przeprowadzenie szkoleń dla przedstawicieli instytucji, którzy w sferze zawodowej mają styczność z problemem przemocy. Celem projektu jest m.in. podniesienie poziomu wiedzy z zakresu radzenia sobie w sytuacjach związanych z przemocą, zdobywanie wiedzy dotyczącej problemu przemocy, podniesienie jakości usług i rozszerzenie oferty oraz podniesienie jakości usług dla rodzin i dzieci doświadczających przemocy w rodzinie. Wszystkie działania zaplanowane w projekcie służyć mają poszerzeniu wiedzy i uwrażliwieniu na problem i zjawisko przemocy.

(info: MOPS Radomsko)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD