MAŁGORZATA KAŃSKA-KIPIGROCH I JACEK BELKA WICEPREZYDENTAMI [AUDIO]

Reklama

Prezydent Jarosław Ferenc powołał swoich zastępców. Pierwszym wiceprezydentem została Małgorzata Kańska-Kipigroch, drugim Jacek Belka. Kańska –Kipigroch za prezydentury Jerzego Słowińskiego była naczelnikiem Wydziału Spraw Obywatelskich oraz sekretarzem urzędu. Jacek Belka to nowa postać. Z RdR związany jest od jesieni ubiegłego roku.

– Pani Małgorzata Kańska- Kipigroch powołana na stanowisko wiceprezydenta została z dniem 3 marca. Pracę podejmie natomiast 16 marca, ponieważ jako sekretarz gminy Ładzice musi pozamykać tam wszystkie swoje służbowe obowiązki. Pani wiceprezydent będzie odpowiadała za oświatę i kulturę – wyjaśnił prezydent Ferenc.
Drugi jego zastępca to 32-letni magister inżynier budownictwa drogowego. Do tej pory pracował w biurach projektowych. – Mój drugi zastępca, który pracę zaczyna od 4 marca pomimo tak młodego wieku miał swój udział w około 200 projektach budowlanych. Jest to osoba kompetentna, odpowiedzialna, kreatywna. Wiceprezydent Belka będzie zajmował się sprawami technicznymi – mówił podczas konferencji prasowej prezydent Ferenc.
Powołanie Małgorzaty Kańskiej – Kipigroch i Jacka Belki na stanowiska wiceprezydentów jest równoznaczne z utratą tych stanowisk przez Marka Błasiaka i Wojciecha Ślusarczyka.
Prezydent Ferenc podczas dzisiejszej konferencji prasowej pytany przez dziennikarzy, kiedy planuje roszady w magistracie, jeżeli chodzi o chociażby naczelników wydziałów stwierdził: – Przed świętami nie planuje większych roszad. Może zrobię małe korekty, ale będzie to wynikało z tego, że część pracowników przebywa na zwolnieniach lekarskich, a urząd musi funkcjonować – stwierdził.

WICEPREZYDENT JACEK BELKA


JAROSŁAW FERENC O POWOŁANIU WICEPREZYDENTÓW

kanska
Małgorzata Kańska – Kipigroch
belka
Jacek Belka

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD