MEBIN

Malownicze warsztaty Akademii foto ART

W sobotni i niedzielny poranek odbyły się warsztaty Akademii foto ART. Wszystko zgodnie z reżimem sanitarnym i zachowaniem wszelkich zasad ostrożności w dobie obecnej pandemii.
 W sobotę pod okiem instruktorów Sebastiana Gałwa i Tomasza Bugajczyka z warsztatowymi zadaniami mierzyła się grupa fotograficzne ABC. Miejscem warsztatów był teren pałacu wzniesionego w latach 1894-95 przez A. Krüger w Niechcicach, gdzie uczestnicy uczyli się zasad obowiązujących w fotografii używania przesłon oraz budowania poprawnego kadru fotograficznego.
Niedzielna grupa natomiast, zawitała w obszar Natury 2000 „Cisy w Jasieniu” PLH100018”, by się zmierzyć z tematem szkolenia „oko w oko z naturą”. W rezerwacie znajdują się cisy chronione specjalnym statutem Władysława Jagiełły z 1423 roku, nie dlatego, że król był miłośnikiem przyrody, lecz dlatego, że drewno cisów służyło do wyrobu broni, zwłaszcza łuków. Nieopodal w lasku na skraju drogi na początku lat XIX wieku znajdowała się Huta Szkła, dziś pozostały po niej okruchy czasu w postaci szklanych bryłek. Uczestnicy zmierzyli się z materią makrofotografii, jak również uczyli się szukać ciekawych kadrów w otaczających ich przestrzeni. Instruktorem tej grupy był artysta fotograf Marcin Kwarta
Na warsztatach miłośnicy fotografii uczą się poprawnie komponować kadr fotograficzny, rozmawiają o kompozycji i o tym co, czyni zdjęcie ciekawe i niepowtarzalne w swoim rodzaju.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW